SERIA NIEZGODNA: WIERNA

Nośnik:DVD
Tytuł polski:Seria Niezgodna: Wierna
Tytuł oryginalny:The Divergent Series: Allegiant
Gatunek:akcja, science fiction
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2016
Czas trwania:116 min.
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Robert Schwentke
Obsada:Shailene Woodley, Naomi Watts, Theo James, Miles Teller, Jeff Daniels, Octavia Spencer, Ansel Egort
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
"Wierna" wiernie trzyma się konwencji.

Tris i jej przyjaciele przekraczają granicę Chicago  i przedostają się przez Mur by sprawdzić co jest po jego drugiej stronie. Okazuje się, że w nieznanym świecie, ukrywanym przez system istnieje społeczność, która może ocalić ludzkość.

Jeśli pierwsza cześć była przygodowa, druga akcyjna to trzecia jest najbardziej w stylu science fiction. A to tylko wychodzi filmowi na dobre bo akurat scenografia i wizja świata poza murami jest ciekawie rozwiązana. Początkowe sekwencje, rozgrywające się na toksycznych, czerwonych gruntach z krwawym deszcze zmywającym z bohaterów kurz to mocny akcent i fajne nawiązanie do klimatów rodem z „Mad Maxa”.  Koncepcja podziału przestrzeni na kolejne zamieszkałe przez następne nacje ludzi sfery są też mocno orwellowskie w natury i intrygujące. Ogólną atmosferę filmu cechuje podobna edukacyjno-patriotyczna wzniosłość jak dwie poprzednie części, podana tu na tacy i nie wymagająca myślenia: wszyscy są równi, a politycy kłamią. Mniej tu na szczęście rodzinnego sentymentalizmu a i przydało się tej części rozdzielenie dwójki głównych bohaterów ( i ich jednak niemrawego romansu),  których pochłania interakcja z innymi filmowymi partnerami: Tris spędza większość czasu z przywódcą Davidem, a Cztery z ostrą jak brzytwa Nitą. Szkoda, że nie ma w tym  filmie więcej niejednoznacznych jak Peter, który zostawia w tyle swoje koleżanki i kolegów po fachu jeśli chodzi o aktorstwo. Nie oczekujmy jednak po „Wiernej” czegoś niesamowitego. To wciąż film dla nastolatków, prosty i dobroduszny, z piennymi intencjami, które nas dorosłych mogą lekko nużyć.

ASPEKTY TECHNICZNE

W tym obszarze wysokie. Od odgłosów ucieczki z iskrzeniem wysokiego ogrodzenia pod wysokim napięciem, wybuchem agregatora, deszczem i grzmotami na pustyni. Ciekawe odgłosy to świst dronów i otwieranie się kapsuły oddzielającej świat za murem od Chicago. .

Poza wspomnianymi atrakcjami dźwiękowymi w filmie jest mnóstwo strzałów, walki wręcz z mocnymi uderzeniami ciał o posadzkę i ściany, odgłosów krzyków czy aplauzu tłumu.,

Ostrość obrazu jest bardzo dobra, cechują ja spora widoczność detali w zbliżeniach. Kontrast głęboki. Kolorystyka z mocnymi wyrazistymi barwami. Sporo pustynnej czerwieni i oranżów nabierających głębi w świetle zachodzącego słońca. W dalszej części kolorystyka się zmienia i zaczynają przeważać szarości miasta i biel w odcieniu kości słoniowej charakterystycznej dla  Providence.

BONUSY

Tylko zwiastuny i książeczka.

veroika

 

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:4
Dźwięk:4
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.40:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny, książeczka
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.