RAZEM CZY OSOBNO?

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Razem czy osobno?
Tytuł oryginalny:And So It Goes
Gatunek:komedia
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2014
Czas trwania:91 min.
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Rob Reiner
Obsada:Michael Douglas, Diane Keaton, Meryl Williams, Sterling Jerins, Annie Parisse
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Nie taki dziadek zły, jak się wydaje.
Galeria
Dziadkiem jest niejaki Oren (w tej roli Michael Douglas), który po śmierci żony stał się zgryźliwym i złośliwym samotnikiem, żyjącym w wiecznej niezgodzie z sąsiadami. Pod jego drzwiami staje pewnego dnia syn z wnuczką, 9-letnią Sarah. Okazuje się, ze Sarah musi przez pewien czas zostać z dziadkiem… Oren nie ma cierpliwości do dzieci i nie bardzo wie, jak sobie z nimi radzić. Z pomocą przychodzą mu sąsiedzi, przede wszystkim Leah (Diane Keaton), wdowa w wieku Orena. Nowa sytuacja okaże się dla zapatrzonego w siebie starszego pana nie tylko wstępem do odkrywania radośniejszej strony życia, ale i, kto wie, może nawet romansu!

Typowy sympatyczny, lekki film komediowo-obyczajowo-familijny na niedzielne popołudnie. Z całkiem przyzwoitym scenariuszem, kilkoma gwiazdami w obsadzie (choć ich blask zbladł ostatnio dość znacznie), fragmentami pokrzepiającymi serce i z morałem. Mimo ciętych ripost Orena i jego przegadywanek z Leah na ekranie jednak nie iskrzy tak bardzo, jak można by się tego spodziewać zważywszy na nazwisko reżysera (Rob Reiner nakręcił wszak wiele udanych komedii romantycznych, na czele z kultowym „Kiedy Harry poznał Sally”)…

ASPEKTY TECHNICZNE

Niewiele odgłosów tła towarzyszy temu filmowi, ale też nic w tym dziwnego skoro humor filmu opiera się na dialogach (wyraźnych i zrozumiałych). Z tyłów wybrzmią więc odgłosy natury i ludzi: szum wiatru, burza z deszczem, kiedy syn Orena wychodzi z więzienia, okrzyki dzieci obracających się na karuzelach w wesołym miasteczku, odgłos jazdy samochodem.

Obraz piękny kolorystycznie, z pastelowymi barwami, z dużą ilością zieleni i błękitów, słoneczny. Lekko zamglony ze względu na ewidentne użycie filtrów lekko mających na celu, jak przypuszczamy, „wyprasowanie” twarzy głównych bohaterów. Z usterek transferu krzyżowanie barw (marynarka, sweter).  

BONUSY

Zwiastuny.

Jan/veroika

 

 

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.40:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.