RAJ DLA PAR

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Raj dla par
Tytuł oryginalny:Couples Retreat
Gatunek:komedia
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2009
Czas trwania:109 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Peter Billingsley
Obsada:Vince Vaughn, Jason Bateman, Faizon Love, Malin Åkerman, Kristen Bell, Kristin Davis
Dystrybucja:TiM Film Studio
Opis
Terapia w raju.
Galeria

Jason  i Cynthia, przeżywająca poważny kryzys para, proszą znajomych o przysługę – wspólny wyjazd w tropiki, na który nie byłoby ich stać, gdyby jechali tylko we dwójkę. W ośrodku Eden West mają przejść terapię dla par, pozostali zaś mają spędzić miło czas. Na miejscu okazuje się jednak, że terapia jest obowiązkowa dla wszystkich, a co gorsza jej program przewiduje nader oryginalne metody uzdrawiania związków. Chcąc nie chcąc, pozostałe – na pozór szczęśliwe – pary: dwa małżeństwa oraz świeżo rozwiedziony Shane ze swoją 20-letnią dziewczyną Trudi biorą udział w sesjach z terapeutami i w dziwacznych zajęciach mających uwolnić ich emocje i oczyścić relacje. Trudy obowiązkowego wczesnego wstawania, pływania z rekinami i ćwiczenia jogi są tym dotkliwsze, że na sąsiedniej wyspie odbywa się turnus dla singli, na którym wszystko jest dozwolone.

ASPEKTY TECHNICZNE

Początek filmu to stonowana, naturalna paleta kolorów. Prawdziwy raj dla oczu zaczyna się z chwilą zawitania na tropikalnej wyspie. Odtąd pieścić je będzie soczysta zieleń palm i cudowny, głęboki lazur i szmaragd oceanu. Z powodu ostrego światła słonecznego te i inne kolory są nieco przesycone, dotyczy to zwłaszcza oranżu, wpadających w zieleń odcieni wody i karnacji aktorów. Ostrość obrazu bardzo przeciętna, krawędzie przedmiotów i sylwetki ludzi nie są wycięte żyletką, pojawia się nieznaczne szemranie tła.

Zdecydowana większość odgłosów dochodzi z przodu, co jest zrozumiałe ze względu na brak wydarzeń generujących intensywne czy efektowne zjawiska dźwiękowe. Momenty, w których coś niecoś dzieje się w tyłach, to scena skradania się Jasona pod domem Dave'a i impreza z głośną muzyką w ośrodku dla singli.

BONUSY

Dodatków jest sporo, ale nie są tłumaczone na polski. Jest wśród nich opcja oglądania filmu z komentarzem reżysera i aktora-współproducenta filmu Vince'a Vaughna. A oprócz tego: „Alternate Ending – Back In Chicago” (alternatywne zakończenie, z ang. komentarzem lub bez, 3 min), „Gag Reel” (wybuchy śmiechu aktorów w trakcie kręcenia scen, 3.24 min), „Deleted Scenes” (5 scen usuniętych, z ang. komentarzem lub bez), „Extended Scenes” (3 sceny rozszerzone, z ang. komentarzem lub bez), „Therapy's Greatest Hits” (hity terapii – powstrzymywanie się aktorów od śmiechu w trakcie kręcenia scen, 5.30 min), „Paradise Found: Filming In Bora Bora” (materiał o kręceniu zdjęć na Bora-Bora, 6.20 min), „Behind The Yoga” (o zajęciach jogi i ich instruktorze, 4.30 min).

itk

Premiera DVD: 15.04.2010

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:2
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.85:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska, czeska
Napisy::PL, CZ, ANG
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::20
Bonusy::sceny niewykorzystane, materiały tematyczne, ujecia zepsute, alternatywne zakończenie, komentarz twórców, sceny rozszerzone
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.