PROJEKT DZIECKO, CZYLI OJCIEC POTRZEBNY OD ZARAZ

Data premiery:20.01.2011Nośnik:DVD
Tytuł polski:Projekt dziecko, czyli ojciec potrzebny od zaraz
Tytuł oryginalny:Projekt dziecko, czyli ojciec potrzebny od zaraz
Gatunek:komedia
Kraj produkcji:Polska
Rok produkcji:2010
Czas trwania:80 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Adam Dobrzycki
Obsada:Zbigniew Zamachowski, Dominika Ostałowska, Tomasz Karolak, Ewa Ziętek, Marcin Sztabiński, Cezary Kosiński, Paweł Burczyk
Dystrybucja:TiM Film Studio
Opis
Świetna obsada nie zawsze gwarantuje świetną rozrywkę. Ta prawda objawiła się i w filmie Adama Dobrzyckiego, którego sam tytuł budzi przeczucie humoru raczej nie najwyższych lotów.
Galeria

Od razu można się domyślić, że przez ekran przewinie się galeria raczej mało śmiesznych typków, a już nie trzeba być jasnowidzem, aby zgadnąć, że w gronie kandydatów na biologicznego tatusia znajdzie się i gej.

„Projekt dziecko, czyli ojciec potrzebny od zaraz” opowiada o desperackich poszukiwaniach dawców spermy dla kobiety (Dominika Ostałowska), która z powodu bezpłodności męża (jak najbardziej płodny Zbigniew Zamachowski) nie może zajść w ciążę. Z tą galerią to jednak lekka przesada, ponieważ kandydatów pojawia się zaledwie trzech: homoseksualista Robert (Tomasz Karolak), który ma romans z Miśkiem Koterskim… pardon, z Kubusiem, niejaki Marek (Marcin Sztabiński), żałosny facecik, którego co rusz porzuca dziewczyna (ciągle ta sama), oraz dzielny wojak Marian (Cezary Kosiński), który udając się na wojnę w Afganistanie, w przeczuciu niechybnej śmierci postanawia coś po sobie zostawić. Tego ostatniego naraja, nawiasem mówiąc, teściowa.

Komedia nie jest ani błyskotliwa, ani zabawna, zabrakło w niej finezji i przymrużenia oka, komediowy wydźwięk w pewnym stopniu niweczy nazbyt seriozna kreacja Dominiki Ostałowskiej, która zagrała swoją postać bardzo dramatycznie. Razi mocno niewyszukana forma opowieści. Jedno trzeba jednak Dobrzyckiemu oddać – nie uląkł się tematu in vitro, aczkolwiek „Projekt dziecko, czyli ojciec potrzebny od zaraz” został nakręcony jeszcze w czasie preekskomunikalnym.

ren


Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.