PREZENT ŚLUBNY

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Prezent ślubny
Tytuł oryginalny:The Wedding Video
Gatunek:komedia
Kraj produkcji:Wielka Brytania
Rok produkcji:2012
Czas trwania:90 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Nigel Cole
Obsada:Lucy Punch, Rufus Hound, Robert Webb
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Ślubna klapa.
Galeria

Trwają przygotowania do ślubu Tima i Saskii, dziewczyny z bogatego domu. Ślub ma się odbyć z wielką pompą i atrakcjami typu roje motyli fruwające nad młodą parą oraz konie w roli jednorożców (to pomysły snobistycznej matki panny młodej). Świadkiem Tima ma być jego lubiący rozrywkę, wyluzowany brat Ralf, który jako prezent ślubny postanowił zrealizować film dokumentujący przygotowania do ślubu i samą uroczystość. W związku z tym spędza sporo czasu z narzeczoną brata, w której sam się kiedyś podkochiwał.

Film od początku przewidywalny, acz z dobrą grą aktorów, która jest jednym z większych plusów tej komedii. Nie można do nich niestety zaliczyć poziomu śmieszności sytuacji i dialogów, bo choć teoretycznie są śmieszne (widok szacownej lady na „jednorożcu”), to jednak wybuchu śmiechu nie wywołują. Być może są zbyt przekombinowane, a za mało spontaniczne. Pomimo że film ma typowy metraż, pod koniec trochę się już dłuży.

ASPEKTY TECHNICZNE

Jeżeli chodzi o paletę barwną filmu, to obok dość licznych chłodnych kolorów obraz jest rozjaśniony jasnymi beżami, écru, bielą i pastelami. Karnacja aktorów naturalna, czerń nasycona. Brak skaz obrazu, ostrość i kontrast na dobrym poziomie.

W ścieżce dźwiękowej dominują dochodzące z przodu dialogi, tyły odzywają się sporadycznie. Przykładem tego ostatniego dobiegający zza pleców głos komentatora na wyścigach konnych, szum silników przelatujących samolotów i oklaski w kościele.

BONUSY

Zapowiedzi.

itk

Premiera DVD: 7.02.2013

 

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.