POŻEGNANIE Z NIEWINNOŚCIĄ

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Pożegnanie z niewinnością
Tytuł oryginalny:Trust
Gatunek:obyczaj
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2010
Czas trwania:101 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:David Schwimmer
Obsada:Clive Owen, Catherine Keener, Liana Liberato, Jason Clarke, Noah Emmerich, Viola Davis, Brandon Molale
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Temat trudny, ale na czasie.
Galeria

Czternastoletnia Annie Cameron nawiązuje na czacie znajomość z Charlie'em, który staje się jej pierwszą, na razie wirtualną miłością. Wkrótce okazuje się, że Charlie jest starszy, niż jej to oznajmił. Najpierw przyznaje się do dwudziestu lat, potem do dwudziestu pięciu. Kiedy rodzice Annie wyjeżdżają na jeden weekend z domu, odwożąc jej starszego brata do college’u, młody mężczyzna proponuje dziewczynce spotkanie. Na spotkaniu wychodzi na jaw, że Charlie ma lat trzydzieści pięć, ale nie zważając na to kolejne kłamstwo Annie decyduje się pojechać z nim do hotelu i tam staje się to, co musiało się stać.

Prawie poglądowy i dydaktyczny film na temat zagrożeń płynących dla młodzieży, głównie naiwnych dziewcząt, ze znajomości internetowych, ale także poruszająca opowieść o brutalnej konfrontacji młodzieńczego idealizmu z życiem. Na szczęście temat został zaprezentowany w subtelny sposób, bez nachalnego moralizowania, ale też i bez łatwego happy endu. Wydarzenia, których ofiarą stała się Annie – młoda i marząca o wielkiej miłości, a tak bezwzględnie wykorzystana przez cynicznego mężczyznę – odciskają negatywne piętno na całej rodzinie. Kreująca Annie młodziutka Liana Liberato wypadła w tej roli bardzo naturalnie i wiarygodnie.

ASPEKTY TECHNICZNE

Film jest oparty na dialogach, pracują głównie przednie głośniki. Od czasu do czasu rozlegają się dochodzące z boków odgłosy silnika samochodu, dźwięk telefonu, dookolność objawia się w czasie meczu koszykówki, kiedy słychać aplauz i krzyki publiczności. Spora część filmu jest stonowana dźwiękowo, również za sprawą spokojnej, cichej muzyki będącej tłem wydarzeń.

Obraz o dobrej ostrości i naturalnych barwach, karnacja aktorów naturalna lub lekko zaróżowiona. W słabo oświetlonych ujęciach kolory nieco ciepleją. Czerwień, róż, fiolet ładnie nasycone. Ciepłe kolory wnętrz domu Annie oddają jego przytulność, pastelowe błękity, niebieskości i delikatny fiolet gabinetu psycholog kojarzą się ze spokojem. Projekcji nie zakłócają żadne usterki obrazu.

BONUSY

Tylko zwiastuny (12).

ren / itk
 


Premiera DVD: 6.06.2011

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 5.00 (1 głosów)
Podpis:

Opinie użytkowników (1)

  1. Annie Nie jest  za ładna.

    Annie Nie jest za ładna. 2013-29-04 18:34 Odpowiedz

    Dobry film . Są cycki . Jedyny minus to to że Annie ma duże czoło i w ogóle jest brzydka

Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.