POZDROWIENIA Z PARYŻA

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Pozdrowienia z Paryża
Tytuł oryginalny:From Paris With Love
Gatunek:akcja
Kraj produkcji:Francja
Rok produkcji:2010
Czas trwania:89 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Pierre Morel
Obsada:John Travolta, Jonathan Rhys Meyers, Kasia Smutniak, Richard Durden, Yin Bing
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Agent CIA Charlie Wax przyjeżdża do Paryża, aby rozpracować siatkę terrorystów. Do pomocy dostaje żółtodzioba Jamesa Reese’a – skromnego pracownika amerykańskiej ambasady, któremu marzy się rola Jamesa Bonda, ale póki co, dostaje za zadanie głównie wymianę tablic rejestracyjnych w samochodach.
Galeria

Przydzielony Waxowi do współpracy, doznaje na lotnisku głębokiego szoku, gdyż zamiast tajemniczego faceta w ciemnych okularach odbiera wygolonego na łyso i odzianego w skórę typka zażarcie awanturującego się o prawo wwiezienia do Francji puszek z napojem energetyzującym. Jak się okaże, nie bez powodu.

I tak oto zaczyna się dla Reese’a wielka przygoda życia, która jednak niewiele ma wspólnego z finezyjnymi akcjami agenta 007. Metody działania Waxa polegają bowiem na bezwzględnym rozwalaniu przeciwnika, to jest każdej osoby, która może mieć coś wspólnego z terrorystami. Być może widok Travolty (to on gra agenta Waxa) z bazuką, koncertowo rozprawiającego się z hordami śniadolicych terrorystów, miał być zabawny, ale uśmiech zastyga na ustach, gdy Wax z zimną krwią skazuje na śmierć – nie wiedzieć zresztą dlaczego – grupę szturmujących mieszkanie terrorystów policjantów lub zabija innych w sytuacji braku bezpośredniego zagrożenia życia. Są to czyste, niewymuszone niczym morderstwa, które sprawiają, że film przestaje być komedią.

Prymitywna i standardowa intryga jest szalenie mętna i widz łatwo traci orientację, kto, co, jak i po co. Chyba zresztą nie było to wcale ważne, a jeśli chodzi o sceny akcji, też raczej nie mamy tu do czynienia z mistrzostwem świata. Lepiej jest z aktorstwem. Nokautujący przeciwników Travolta i Jonathan Rhys Meyers jako Reese wypadli nieźle, ale najciekawszą kreację stworzyła nasza Kasia Smutniak, która w niewielkiej, ale bardzo dramatycznej rólce zaprezentowała się znakomicie.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz jest ostry, a kolory na ogół naturalne, z drobnym wyjątkiem – nienaturalnie brązowej karnacji aktorów. Może czasami czerni brakuje głębi, ale generalnie jest OK. Szczegóły widać dobrze, zmarszczki i fałdki skórzanej kurtki Travolty są wyraźne, to samo dotyczy planu w scenach nocnych, co ułatwia śledzenie akcji. Obraz jest czysty i bez usterek.

Nagranie jest bogate w odgłosy akcji, głównie strzelaniny, która dobywa się z wszystkich kanałów. To samo dotyczy innych hałasów, ale jest to raczej przeciętny standard kina akcji, bez szczególnie wyrafinowanych efektów.

BONUSY

Tylko 13 zwiastunów.

ren

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 5.00 (1 głosów)
Podpis:

Opinie użytkowników (1)

  1. Zet

    Zet 2010-22-12 21:41 Odpowiedz

    Bardzo mi się podobał. Najwyższa ocena!

Nasze oceny
Film:2
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.