PORWANA

Nasza ocena:2Nośnik:DVD
Tytuł polski:Porwana
Tytuł oryginalny:The Misfire
Gatunek:akcja
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2014
Czas trwania:88 min.
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:R. Ellis Frazier
Obsada:Gary Daniels, Vanessa Vasquez, Michael Greco, Luis Gatica, Patricia Peinado Cruz
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Tajny agent szuka byłej żony w meksykańskim półświatku.
Galeria
Sarah była dziennikarką, prowadzącą prywatne śledztwo w sprawie narkotykowego bossa z Tijuany, któremu zamarzyła się polityczna kariera. Widocznie w poszukiwaniach doszła o krok za daleko, gdyż zniknęła bez śladu… Kilka miesięcy później do Meksyku przyjeżdża jej eks, cyniczny agent DEA, Cole. Jego zadaniem jest odnalezienie byłej połowicy, która prawdopodobnie została porwana i jest przetrzymywana przez gangsterów. Rozpoczyna się śmiertelna rozgrywka z brutalnym kartelem.

Akcyjniak klasy C (albo niżej), z nieco podstarzałym już Garym Danielsem. Brakuje tempa, dobrych dialogów, napięcia, efektów (trudno żeby były – cały budżet filmu wyniósł raptem milion dolarów…). Sceny strzelanin wyglądają na kręcone na odczepnego, postacie są papierowe… Oryginalny tytuł tego „dzieła” okazał się proroczy: misfire to po polsku niewypał.

ASPEKTY TECHNICZNE

Niewypałem jest też poziom techniczny dźwięku. Po pierwsze dźwięk został fatalnie rozseparowany. W wielu scenach akcyjnych cały impet idzie z centrum a nie w tyłów. Nawet przy strzelaninach, gdy ewidentnie mamy do czynienia z rozłożeniem na kanały wszystko płynie z frontu. Z  tyłów wyautowano nawet detonacje wybuchów granatów, bas jest lekko słyszalny natomiast odgłosy odłamków to tylko lekkie echa, zupełnie nieadekwatne do sytuacji. W tyłach gości głównie muzyka.

Obraz ostry, sporo szczegółów dalszych planów jest dobrze widocznych. Kolory wyraziste i to nawet za bardzo, bo na przykład twarze bohaterów są mocno czerwonawe. Inne kolory mocno jarmarczne: sporo jaskrawych żółci, nasyconych zieleni, soczystych pomarańczy i lazurowych błękitów, acz przeważają jednak pastele. Czerń głęboka. Tło lekko szemrze, pojawiają się falowania krawędzi.

BONUSY

Zwiastuny.

Jan/veroika

 

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:2
Obraz:3
Dźwięk:2
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.85, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.