PAKT Z MORDERCĄ

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Pakt z mordercą
Tytuł oryginalny:The Hunter\'s Prayer
Gatunek:sensacja
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2017
Czas trwania:87 min.
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Jonathan Mostow
Obsada:Sam Worthington, Odeya Rush, Allen Leech, Amy Landecker, Verónica Echegui, Sam Cullingworth, Martin Compston
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
O wspólnikach mimo woli, którzy pomagają sobie nawzajem. 
Lucas, zawodowy zabójca,  otrzymuje zlecenie  eliminacji nastoletniej Elli, której rodzice zostali zamordowani przez innego eliminatora. Lucas postanawia pomóc dziewczynie,  która ma umrzeć, niezależnie od tego czy zrobi to on czy ktoś inny. Dziewczyna wynajmuje swego niedoszłego zabójcę, by zabił mordercę jej rodziny, ale to ściąga na głowę Lucasa kłopoty w postaci .

„Pakt z mordercą” nie ma zbyt odkrywczej fabuły. Ot kolejny film, w którym płatny zabójca lituje się nad ofiarą i pomaga jej w pozbyciu się wrogów. Jednak jest w nim coś co go nieco od innych odróżnia. Przede wszystkim ma dobre dialogi. Po pierwsze jest ich niewiele, po drugie obywa się w nich bez zbytnich banałów ckliwości. Tą niewielką ilość gadaniny rekompensują zdjęcia pełne zbliżeń twarzy bohaterów, na których czytamy silne emocje, bo oboje grają całkiem poprawnie. Zwłaszcza na twarzy Lucasa granego przez Sam Worthingtona, widać zmęczenie zabijaniem, chwilami bezradność a chwilami wściekłość. Miło też zawiesić oko na ślicznej Odeyi Ruch przypominającej młodszą siostrę Mili Kunis, dobrze wcielającą się nastolatkę, w której rodzi się wola walki. Jeśli chodzi o aktorstwo to tylko czarny charakter w osobie Allana Leecha nie zrobi na nas specjalnego wrażenia, zbyt jest wygładzony i mało diaboliczny. Ogólnie film jest dobrze zrobiony, jak przystało na Jonathan Mostow, dobrego rzemieślnika jeśli chodzi o reżyserię filmów akcji,  trzyma  w napięciu, a choreografia walk i sekwencje pościgów mają w sobie sporo dynamizmu.

ASPEKTY TECHNICZNE

Film m a dobrze rozseparowaną ścieżkę dźwiękową, która uwzględnia dynamik sceny:  strzały w  knajpie przy drodze, brzęk rozbitych szyb, strącanych kuchennych naczyń i stukot padających na podłogę rozbitych płytek buduje dobrą przestrzeń dźwiękową. Ścieżka muzyczna to niepokojące i intrygujące motywy.

Obraz porządny ze znakomitą ostrością i porządnym kontrastem. Kolory ciekawe, sekwencje : nocne toną w żółtych neonach, dzienne mają koloryt zielono-szary koloryt.   

BONUSY

Zwiastuny.

veroika

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:4
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.40:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.