LOL

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Lol
Tytuł oryginalny:Lol
Gatunek:obyczaj
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2012
Czas trwania:93 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Lisa Azuelos
Obsada:Miley Cyrus, Demi Moore, Ashley Greene, Douglas Booth
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
A on niewierny był.
Galeria

Początek roku szkolnego to dla nastoletniej Loli także początek zmian w życiu, zwłaszcza osobistym. Powrót z wakacji przyniósł bolesne odkrycie, że jej chłopak nie był jej wierny i uległ wdziękom jej koleżanki. Jedyną osobą, na którą może liczyć, jest szkolny kolega, kumpel i przyjaciel w jednej osobie, który mógłby wyleczyć jej złamane serce, gdyby nie to, że uczucie do niewiernego eks jeszcze nie całkiem wygasło.

Film przedstawia obraz życia amerykańskiej nastolatki, z jednej strony przesłodzony, z ciepłą, choć niepełną rodziną, z padającym z ekranu co chwila „kocham cię”, a z drugiej strony płytki jak Wisła tego lata. Odtwarzająca postać głównej bohaterki Miley Cyrus momentami gra tak sztucznie, że mimowolnie popycha sceny z jej udziałem w stronę parodii. Momenty, które miały być smutne, są w rezultacie śmieszne. Film zdecydowanie dozwolony do lat 18 i tylko dla tej części żeńskiej widowni, która gustuje w oglądaniu perypetii sercowych, ociekających łzami (bohaterki) i lukrem.

ASPEKTY TECHNICZNE

Jak na film dla nastolatków, kolory trochę przygaszone, o stonowanej palecie. Karnacja aktorów naturalna, błękit nad miastem czysty. W ujęciach z Paryża barwy się ożywiają wskutek stylizacji obrazu. Ostrość przyzwoita, czasem przez krótką chwilę można dostrzec drżenie krawędzi. Poza tym brak usterek, kontrast średni.

Akcja filmu koncentruje się raczej z przodu, dominują dialogi i muzyka, w tym wykonywana przez bohaterów filmu (grają w zespole młodzieżowym). Dookolność objawia się poprzez dochodzący z różnych stron szum ulicy, trzaśnięcia drzwi, a najbardziej, choć krótko, w scenie startu samolotu.

BONUSY

W dodatkach prócz zwiastunów zamieszczono wywiady (są polskie napisy) z 12 aktorami, wypowiadającymi się na te same tematy: mówią o granych przez siebie postaciach, o tym, jak im się grało z innymi aktorami (zwłaszcza z Miley Cyrus i Demi Moore), o pracy z reżyserką Lisą Azuelos i o filmie. Na koniec materiał „Z planu” (13 min), w którym pokazano urywki (czasem dosłownie urywki, bo trwają po kilka sekund) z kręcenia filmu i pogaduszki na planie. W niektórych dźwięk jest tak cicho nagrany, że prawie nic nie słychać. Ogólnie materiał sprawia wrażenie grochu z kapustą.

itk


Premiera DVD: 11.10.2012

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:2
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::wywiady, zwiastuny, materiał zakulisowy
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.