KRZYK 4

Data premiery:6.10.2011Nośnik:DVDBlu-ray
Tytuł polski:Krzyk 4
Tytuł oryginalny:Scream 4
Gatunek:horror
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2011
Czas trwania:107 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Wes Craven
Obsada:Neve Campbell, Courteney Cox, David Arquette, Anna Paquin, Kristen Bell, Emma Roberts
Dystrybucja:TiM Film Studio
Opis

Krew + sława = niezła zabawa.

Galeria

Przyznam się, że po zobaczeniu beznadziejnego „Zbaw mnie ode złego” postawiłem krzyżyk na Wesie Cravenie. I z takim nastawieniem podszedłem do „Krzyku 4”. Okazało się, że mistrz horroru nie zapomniał wszystkiego i potrafi jeszcze zrobić coś z jajem i zaskoczyć widza. Przykładem na to właśnie „Krzyk 4”, film grozy będący w dużej mierze utworem autotematycznym i piętnującym wszechobecny pęd ku sławie.

Do Woodsboro, gdzie miały miejsce krwawe wydarzenia znane z wcześniejszych części „Krzyku”, przyjeżdża Sidney Prescott, która opisała swą walkę o przeżycie i jest obecnie autorką bestsellerów. Woodsboro jest ostatnim z etapów promocji jej nowej książki. Kobieta odwiedza starych znajomych, miejsca tragedii, robi dużo szumu medialnego. Nieoczekiwanie w miasteczku… ktoś zaczyna mordować ludzi w sposób identyczny, jak robił to zabójca, z którym musiała się niegdyś zmierzyć!

Film nie jest jedynie krwawym slasherem, ma też zacięcie satyryczne, a finał przedstawi nam bohaterów w nowym świetle. Zobaczymy też, jak niektórzy ludzie są zdesperowani w „parciu na szkło” (Szymon Majewski mierzy takie rzeczy bodajże w kiloibiszach, bohaterowie „Krzyku 4” byliby w czołówce). I jak media kreują chwilowe gwiazdki. Całość zręcznie posklejano, podlano krwią, doprawiono suspensem – wyszedł jeden z lepszych odcinków serii (mimo pochwał mam nadzieję, że ostatni – co za dużo…).

Jan

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.