KŁAMSTEWKA

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Kłamstewka
Tytuł oryginalny:De vrais mensonges
Gatunek:komedia romantyczna
Kraj produkcji:Francja
Rok produkcji:2010
Czas trwania:101 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Pierre Salvadori
Obsada:Audrey Tautou, Nathalie Baye, Sami Bouajila, Judith Chemla, Paul Morgan, Patrice Bouret
Dystrybucja:TiM Film Studio
Opis
List do M.
Galeria

Temat filmu Pierre’a Salvadoriego był dosyć karkołomny i reżyserowi nie do końca udało się wyjść z wszelkich pułapek scenariusza. Oto mamy bowiem historię arabskiego pracownika salonu fryzjerskiego, Jeana, który zakochał się w swej szefowej Emilie. Jean pisze jej list miłosny, kobiety miłość nie obchodzi, ale ma matkę, Maddy, która pogrążyła się w depresji po śmierci męża. Zmienia więc adresata i daje papierowe wyznanie miłości matuli. I doręcza jej kolejne listy tajemniczego wielbiciela… Maddy ulega urokowi miłosnej magii i gładkich słówek, a w końcu odkrywa, kto wysyła listy…

Pani w wieku balzakowskim zaczyna więc adorować młodszego od niej chłopaka, który kocha jej córkę i zupełnie nie jest zainteresowany jej wdziękami – to musiało prowadzić do kilku odrobinkę żenujących gagów, które w końcu nam zaserwowano. Chwilę potem twórcy za wszelką cenę starają się wszystko wygładzić zgodnie z kanonami komedii romantycznej, mamy kilka zwrotów akcji i odmianę uczuć Emilie, ale całości do końca uratować się już nie udało. Nawet we Francji, gdzie Audrey „Amelia” Tautou ściąga gigantyczną widownię, film przeszedł bez większego echa. Słusznie – jest zaledwie przeciętny.

ASPEKTY TECHNICZNE

W kadrach bardzo słonecznie. I jeśli chodzi o koloryt (dominują ładnie nasycone, niezbyt krzykliwe, naturalne kolory z czerwienią i żółcią na czele), i jeśli chodzi o klimat, bo akcja filmu rozgrywa się w nadmorskim miasteczku piękną wiosną, co bardzo ładnie oddają zdjęcia. Czerń bardzo głęboka, a porządny kontrast sprawia, że czarne zawijasy fryzury Audrey Tautou pięknie się od siebie odcinają, uwydatniając kunszt uczesania. Ostrość porządna i tylko lekkie falowania krawędzi (witryny salonu czy sklepów) psują chwilami obraz.

Dźwięk mocno frontalny (sporo dialogów), w tyłach odzywa się głównie muzyka – bardzo francuska, bo dominuje charakterystyczny motyw akordeonowy – oraz odgłosy tła – lekki gwar w salonie fryzjerskim, francuska ulica czy szum rozmów w knajpkach.

BONUSY

Galeria zdjęć i zwiastuny.

Jan / veroika

   
Premiera DVD: 20.10.2011

Zobacz również
Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:4
Dźwięk:3
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.85:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), francuska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::16
Bonusy::zwiastuny, galeria zdjęć
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.