KABEL HDMI MONKEY CABLE CONNOISSEUR MCR1

Nasza ocena:5
Opis

W przypadku kabli HDMI sprawa jest o tyle prosta, że lepiej jest je kupować oczami, i nie chodzi mi tu bynajmniej o jakość wizji...

Galeria
Cyfrowy interfejs transferu danych, jakim jest HDMI, gości na rynku już od wielu lat, technologia ta rozwija się i wciąż ustalane są nowe standardy. Najnowszy z nich określany jest mianem 1.4a i zapewnia wsparcie dla HDMI High Speed, a także obrazu trójwymiarowego 3D. Jeśli chodzi o jakość wizji reprodukowanej przez kable HDMI, to w tej kwestii różnice w obrazie są znacznie mniejsze niż w technologii analogowych połączeń i czasami praktycznie nie do zauważenia. Są jednak producenci okablowania przykładający do swoich produktów wielką uwagę, zwłaszcza jeśli chodzi o materiały, z jakich produkują przewodniki czy inne elementy wchodzące w skład konstrukcji cyfrowego kabla HDMI.

Model Connoisseur został wykonany z dbałością o najdrobniejsze detale mające wpływ na odbieraną przez nas estetykę – wtyki pokryto 24-karatowym złotem, a ich obudowy wykonano ze starannych odlewów z metali lekkich. Główny ekran widoczny przez przeźroczystą izolację wykonano z gęstej plecionki przewodników z posrebrzanej miedzi beztlenowej OFC o czystości 99,999%. Z tego samego materiału zbudowano również wewnętrzne przewodniki zaopatrzone w indywidualne ekranowanie.

Model Connoisseur sprawdził się w trakcie przesyłu obrazu HD z odtwarzacza Blu-ray, jak i podczas przenoszenia sygnału z odtwarzacza DVD-Audio/SACD. Jeśli chodzi o wizję, to charakteryzowała się ona klarownym i detalicznym przekazem bez najmniejszych zakłóceń mogących mieć wpływ na jakość odbieranej wizji. MCR1 w moim odczuciu bardzo dobrze radzi sobie z reprodukcją barw – są niezwykle neutralne i wyważone (test odbył się zarówno z odtwarzaczem DVD Cambridge Audio DVD99, jak i Blu-ray Philips BDP9600). W kwestii brzmienia również nie mam najmniejszych zarzutów – okazało się, że sygnał z gęstych formatów SACD i DVD-Audio przekazywany do amplitunera drogą cyfrową za pośrednictwem MCR1 nie miał negatywnego wpływu na jakość odbieranego przeze mnie brzmienia.

Arkadiusz Ogrodnik

Kontakt: www.rafko.com

Specyfikacja:

·     HDMI High Speed do 2160p oraz rozdzielczością 4K x 2K (4096 x 2160)

·     Transfer danych ponad 10,2 Gbps oraz 340 MHz

·     Precyzyjnie wykonane równoległe linie TMDS

·     Pozłacane 24-karatowym złotem wtyki oraz styki chronią przed korozją oraz poprawiają jakość transmisji na styku

·     Wysokiej jakości przewodnik z miedzi beztlenowej: PC OFC (Pure Crystal Oxygen-Free Copper) o czystości 99,999% również ekranowanie

·     Obsługa standardu HDMI 1.4a High Speed CAT2 i HDMI 1.3b

·     Obsługa kanału Ethernet (HEC)

·     Przewodniki o przekroju aż 0,205 mm2 powlekane srebrem

·     Oddzielne ekranowanie poszczególnych żył

·     W pełni ekranowany przeciw wyładowaniom elektrostatycznym ESD (Electrostatic Discharge)

·     Obsługa 3D (obrazu trójwymiarowego) zgodna ze specyfikacją HDMI 1.4a

·     Kompatybilny z HDTV oraz HDCP

·     W zestawie dwa rzepy ułatwiające spinanie przewodów

·     Kanał zwrotny Audio (ARC)

·     Funkcja Automatic Content Enhancement (ACE)

·     Obsługiwana zwiększona głębia kolorów – Deep Colour, xvYCC zgodne i xvColorTM

·     Wytrzymała i elastyczna izolacja zewnętrzna

·     Dostępne długości: 1 m, 2 m, 3 m oraz 5 m
Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 3.00 (1 głosów)
Podpis:

Opinie użytkowników (1)

  1. robsonkow

    robsonkow 2013-30-03 12:39 Odpowiedz

    Nigdy nie podważałem roli kabli w systemie audio, sam używam nie najtańszych sznurków i uważam że róznice w dzwięku są znaczne i oczywiste. interkonekt bądź głośnikowy to ostateczny szlif systemu, również kable video mają znaczenie dla jakości obtazu jednak chodzi tu o przesył analogowy. Dla przesyłu cyfrowego po miedzi lub optyku tak audio jak i video jakość kabla nie ma znaczenia o ile nie zostanie przekroczony pewien poziom zakłóceń. Jakość wykonania ma znaczenie przy dłuższym okresie używania i za to płacimy ale nikt mi nie powie że kalel HDMI za 300zł da lepszy obraz i dzwięk od kabelka za 20 zł. Gdy niepozłacane styki mi się utlenia po kilku latach, wyrzucę go i kupię nowy za kolejne 20zł. różnica w cenie jest zbyt duża by było warto. Być może sytuacja sie nieco zmienia przy naprawdę długich kablach (5-15m) te tanie gorszej jakości mogą nie chcieć działać.

Nasze oceny
Obraz:5
Brzmienie:5
Budowa:5
Jakość:5
Stopka techniczna
Cena [PLN]::329 (1 m)
Długość [m]::1 (2 x RCA)
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.