KABEL GŁOŚNIKOWY MONKEY CABLE CLARITY DIAMONDBACK MCYDB1

Nasza ocena:5
Opis

Na rynku jest aż nadto wszelkiego rodzaju okablowania, ale jest kilka marek wyróżniających się stosunkiem jakości wykonania do ceny oraz brzmieniem. Do takich z pewnością mogę zaliczyć Monkey Cable.

Galeria
Posrebrzana miedź o czystości 99,999% w cenie 59 złotych za metr... to przemawia do wyobraźni! Monkey Cable oferuje wszelkiej maści okablowanie do systemów audiowizualnych w wyjątkowo atrakcyjnych cenach, więc kolejny test, tym razem przewodów głośnikowych z budżetowej półki cenowej, przyniesie odpowiedź na pytanie, czy warto zaopatrywać się w kable wyżej wymienionej marki.

Do redakcji dotarł kabel z topowej serii Clarity o nazwie podkreślającej jego wyjątkowość: Diamondback. Konfekcjonowane 2-metrowe odcinki zostały wykończone eleganckimi firmowymi pozłacanymi wtykami bananowymi – dla lepszego kontaktu z przewodnikiem wyposażono je w podwójne punkty zaciskające na bazie wkrętów o drobnym gwincie. Wtyk zamocowany w ten sposób do kabla nie tylko tworzy z nim solidne połączenie, ale również nie ma ryzyka poluzowania się. Poza tym zewnętrzna elegancka polerowana wkręcana tulejka, będąca jednocześnie elementem ozdobnym, zabezpiecza i osłania wspomniane połączenie.

Clarity Diamondback należy do kabli łączących w pewnym sensie cechy brzmienia srebrnych przewodników z miedzianymi – wynika to przede wszystkim z kombinacji obydwu tych materiałów, z których wykonano poszczególne żyły. Kabel głośnikowy marki Monkey Cable oferuje zatem brzmienie o dobrej równowadze tonalnej, bez nadmiernego podkreślania najwyższego skraju pasma częstotliwości czy też zamulania dźwięku w zakresie najniższych rejestrów. Diamondback okazuje się bezpiecznym wyborem dla osób poszukujących taniego okablowania, za pomocą którego można łączyć ze sobą wzmacniacz i kolumny nawet z pułapu cenowego otwierającego obszar średniej klasy urządzeń. Oczywiście podczas doboru okablowania wiele zależeć będzie nie tylko od indywidualnych preferencji muzycznych poszczególnych osób, ale również systemu audio, w jakim przyjdzie mu pracować. Ja ten kabel polecam do zestawów stereo i kina domowego, w wypadku gdy użytkownikowi będzie zależało na uzyskaniu plastycznego brzmienia o swobodnym przekazie bez niekorzystnego wpływu na dynamikę.

Arkadiusz Ogrodnik

Kontakt: www.rafko.com
Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 5.00 (1 głosów)
Podpis:

Opinie użytkowników (1)

  1. Andrzej Czajkowski

    Andrzej Czajkowski 2015-22-01 14:56 Odpowiedz

    Znakomity kabel polecam przedewszystkim do zestawów stereo ,piępna stereofonia mokro i mikro dynamika na bardzo dobrym poziomie i co istotne piękna zwiewna średnica pasma oraz świetna kontrola basu.Polecam

    www.audiomax24.pl

Nasze oceny
Budowa:5
Jakość:5
Rytmika:5
Przestrzeń:5
Balans:5
Wierność:4
Barwa:5
Stopka techniczna
Cena [PLN]::59 (1 m)
Długość [m]::2 (z bananowymi wtykami Monkey Cable w cenie za sztukę 24,90 zł)
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.