JACK I JILL

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Jack i Jill
Tytuł oryginalny:Jack And Jill
Gatunek:komedia
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2011
Czas trwania:87 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Dennis Dugan
Obsada:Adam Sandler, Al Pacino, Katie Holmes, Eugenio Derbez
Dystrybucja:Imperial CinePix
Opis
Upiorna siostrzyczka.
Galeria

Na Dzień Dziękczynienia do Jacka i jego rodziny przyjeżdża jego siostra-bliźniaczka Jill. Jack pracuje w branży reklamowej, ma udane życie zawodowe i osobiste, jest człowiekiem zrównoważonym i spokojnym, czego nie można powiedzieć o Jill, która jest, delikatnie mówiąc, narwana. Tym razem zatrzymuje się w domu brata na dłużej i mimo jego mniej lub bardziej subtelnych sugestii nie zamierza rychło wyjeżdżać, zwłaszcza że po niedawnej śmierci ich mamy musiałaby święta i Nowy Rok spędzać samotnie. Pobyt Jill to seria gaf i niezręczności, a jednym z największych niewypałów jest próba znalezienia partnera dla Jill poprzez portal randkowy. Jednak nieatrakcyjna, samotna, nieokrzesana Jill nieoczekiwanie wpada w oko samemu Alowi Pacino, którego Jack ma zamiar nakłonić do udziału w reklamie.

Film jest kolekcją kolejnych wpadek, gaf i niezręczności popełnianych przez Jill i skrzywionych min zdegustowanego jej wyczynami Jacka. Prezentuje humor niskich lotów, może nawet koszących, i oklepane gagi. Tak naprawdę nie wiadomo, co w tym filmie robi Al Pacino, na którego reżyser zupełnie nie miał pomysłu i którego motywacja do przyjęcia roli pozostaje nieodgadniona.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz jest średnio wyraźny, można nawet powiedzieć, że dość miękki. Jego najbardziej udany aspekt to nasycone kolory: czerwienie, żółcienie, zieleń, niebieski i różowości. Nie szpecą go zabrudzenia, a kontrast jest przyzwoity.

Dźwięk (polska wersja w Dolby Digital 5.1) jest typowo obyczajowy, większość odgłosów dochodzi z przodów, okazyjnie jedynie dobiega coś z tyłów. Dialogi wyraźne.

BONUSY

Dodatki są nietłumaczone, a znajdziemy w nich 13 scen usuniętych, wpadki aktorów na planie (przeważnie wybuchanie śmiechem) – to w „Laughing is contagious” (3.36 min), oraz dwa materiały o realizacji. Pierwszy z nich nosi tytuł „Look who stopped by” (8.14 min), a drugi „Boys will be girls” (3.36 min). W pierwszym aktorzy dzielą się swoimi wrażeniami z pobytu na planie, kręcenia scen, pokazywane są sceny z ich udziałem, jest mowa o charakteryzacji i współpracy z Adamem Sandlerem. W drugim Adam Sandler mówi o wcielaniu się w postać kobiecą, inni aktorzy mówią o Adamie Sandlerze wcielającym się w postać kobiecą, głos zabiera też Eugenio Derbez, który także w tym filmie wystąpił w podwójnej roli, gra mianowicie znajomego Jill i jego babcię.

itk


Premiera DVD: 11.07.2011

Zobacz również


Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:2
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.85, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1, Dolby Digital 2.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor, DD 5.1), angielska (DD 5.1), czeska (DD 2.1), węgierska (DD 2.1), rosyjska (DD 5.1), turecka (DD 2.1), ukraińska (DD 2.1)
Napisy::PL, CZ, ANG, CHO, EST, BUŁ, GRE, HEB, WĘG, ARA, HIN
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::16
Bonusy::materiały zakulisowe, wpadki, sceny usunięte
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.