IGRZYSKA ŚMIECHU: W PIESZCZENIU OGNIA

Nasza ocena:2Nośnik:DVD
Tytuł polski:IGRZYSKA ŚMIECHU: W PIESZCZENIU OGNIA
Tytuł oryginalny:The Starving Games
Gatunek:komedia
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2013
Czas trwania:83 min.
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Francis Lawrence
Obsada:Maiara Walsh, Cody Christian, Brant Daugherty, Lauren Bowles
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Humor fekaliowy zawsze żywy
Galeria

Społeczeństwo podzielone jest na lepszych i gorszych. Ci lepsi urządzają dla własnej rozrywki wyścigi w których gorsi – obywatele niższych dystryktów – walczą o pożywienie. Gdy młodsza siostra Kantmiss zostaje wytypowana do morderczego wyścigu, w którym można stracić życie, dziewczyna postanawia ją zastąpić. Wraz z nią zgłasza się jej cichy wielbiciel Peter.

Parodia przebojów ostatnich lat… „Igrzysk śmierci”, „Awatara”, „Harry’ego  Pottera", "Avengersów", czy "Niezniszczalnych". Słowo parodia jest tu prawidłowo użyte niemniej jednak parodia winna być zabawna, co w przypadku tego filmu nie jest takie oczywiste. Humor typu fekaliowego, w dosyć złym guście i dialogi pozbawione polotu na pewno nie trafią do wszystkich odbiorców. Może dwa razy zdarzyło mi się podczas seansu w ogóle uśmiechnąć, nic więc dziwnego że moją receptą na ten film jest  obejrzeć i jak najszybciej zapomnieć.

ASPEKTY TECHNICZNE

O obrazie w przeciwieństwie do filmu nie da się powiedzieć niczego złego. Piękne, żywe barwy z dominacją podstawowych to wyznacznik jakości obrazu. Istna orgię barw prezentuje scena z pstro ubraną widownią an inauguracji igrzysk.. Dobra jest zarówno ostrość jak i kontrast.

Dźwięk porządnie rozseparowany i choć to głównie komedia jest sporo dźwięków akcyjnych takich jak szum płonących kul dających takie wrażenie jakie pamiętamy z „Gladiatora”, podbite basem rozwalanie muru, zgrzyt piły łańcuchowej, świst mieczy, wściekłe bzyczenie pszczół czy wybuchy min. Fajnie wypadają towarzyszące halucynacjom odjechane elektroniczne dźwięki.

BONUSY

Tylko zwiastuny.

veroika

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:2
Obraz:4
Dźwięk:4
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.85, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.