GWIAZDKOWE ŻYCZENIE

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Gwiazdkowe życzenie
Tytuł oryginalny:The Christmas Clause
Gatunek:familijny, fantasy
Kraj produkcji:USA, Kanada
Rok produkcji:2008
Czas trwania:85 min
Kategoria wiekowa:7 lat
Reżyseria:George Erschbamer
Obsada:Lea Thompson, Andrew Airlie, Rachel Hayward
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Świąteczna singielka.
Galeria

Sophie Kelly poświęciła się całkowicie życiu rodzinnemu – mężowi i trójce dzieci. Był to jej świadomy wybór, mogła bowiem, jako prawniczka z wykształcenia, pójść drogą kariery, zamiast być szeregowym pracownikiem, do którego szef ma ciągłe pretensje o spóźnienia spowodowane opieką nad dziećmi. Po latach jednak nie jest pewna, czy dobrze zrobiła, zmęczenie i problemy dnia codziennego narastają, powodując coraz większą frustrację. Kiedy podczas przedświątecznych zakupów urzędujący w centrum handlowym święty Mikołaj pyta Sophie, jakie jest jej życzenie świąteczne, ta bez wahania mówi, że chce mieć takie życie, jak jej spotkana właśnie znajoma z dawnych lat – elegancka, bogata i z nadskakującym, przystojnym mężczyzną u boku. Życzenie się spełnia, Sophie jest teraz wziętą prawniczką, singielką, właścicielką luksusowej rezydencji. Ale czy to ją uszczęśliwi?

W życiu trzeba iść za głosem serca, choć wybory, jakie ono dyktuje, nie prowadzą nas na najwygodniejsze jego ścieżki. Nietrudno odgadnąć, że Sophie przekona się, że jej wcześniejsze życie było o wiele bogatsze, pełniejsze i barwniejsze niż przyjemna, ale powierzchowna egzystencja atrakcyjnej singielki. Film tematycznie bardzo podobny do „Świątecznej zamiany”, oba powielają schematy lukrowanych świątecznych historyjek, ale tamten jest jakoś bardziej udany i sympatyczny.

ASPEKTY TECHNICZNE

Dźwięk jedynie teoretycznie w systemie Dolby Digital 5.1, bo przez całą projekcję tyłów właściwie nie słychać. Na początku filmu z lewej strony dobiega cicho muzyka w centrum handlowym, pod koniec, z tej samej strony, ciche dźwięki fortepianu. Głównym składnikiem ścieżki dźwiękowej są dialogi.

Obraz jest niewolny od skaz, już na początku widać czerwono-zieloną poświatę wokół poruszającej się łysiny świętego Mikołaja pod postacią czyściciela basenu. W dalszej części filmu w ciemnych scenach i na ciemnych tłach widać szemranie tła. Ostrość nieżyletkowa, czasem zmiękczona. Kontrast na tyle płytki, że w ciemniejszych ujęciach ciemne przedmioty zlewają się ze sobą (czarna sukienka i czarny samochód). O czerni nie można powiedzieć, że jest smolista. Kolory dosyć naturalne, choć nieco przygaszone, zieleń i błękit nieba nieco bladawe, podobnie jak cera głównej bohaterki.

BONUSY

Jedynie zapowiedzi.

itk

Premiera DVD: 12.12.2012

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.