GORĄCE ŚWIĘTA

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Gorące święta
Tytuł oryginalny:Chilly Christmas
Gatunek:familijny
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2012
Czas trwania:81 min
Kategoria wiekowa:7 lat
Reżyseria:Gregory Poppen
Obsada:Tom Arnold, C. Thomas Howell, Brooke Langton, Casey Graf
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
A na łapach pies kudłaty.
Galeria

Samotnie wychowywany przez ojca jedenastolatek Bobby ma wspaniałego, wiernego, wesołego przyjaciela – psa imieniem Chłodek. Ze względu na jego duże rozmiary i potrzebę odpowiedniej ilości przestrzeni dotychczasowe miejsce zamieszkania Bobby'ego – dom w Kalifornii nad brzegiem oceanu – wydaje się idealne, bo pies, razem ze swoim właścicielem, ma się gdzie wybiegać i wyhasać. Problem pojawia się, kiedy ojciec Bobby'ego, policjant, dostaje awans i propozycję objęcia atrakcyjnego stanowiska w Nowym Jorku. Chłopiec usiłuje przekonać tatę, że powinni Chłodka wziąć ze sobą, ale ten zapatruje się na ów pomysł sceptycznie i planuje znalezienie psu nowej rodziny. Pewnego dnia jednak do ich domu włamują się ludzie niejakiego Quartemana, który kradnie psy rzadkich ras, a Chłodek ma być jego najcenniejszą zdobyczą.

„Gorące święta” są sympatycznym filmem dla młodszych członków rodziny. Najwdzięczniejszym obiektem na ekranie jest oczywiście pies – duży, kudłaty, puszysty, o mądrym spojrzeniu i psotnym charakterze. Najzabawniej wypadają próby uczenia psa przez Bobby'ego i jego szkolnych przyjaciół zachowania odpowiedniego dla psa domowego (Chłodek dotychczas mieszkał w budzie).

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz średnio ostry, czysty. Kontrast poniżej średniej – kiedy patrzy się np. na czarne mundury policjantów, stanowią one jednolitą plamę, nie widać szczegółów munduru czy fałd materiału. Czerwień, niebieski i żółcień bardzo nasycone, reszta kolorów dość naturalna, ale tylko w plenerze, choć i tu nie zawsze. W kuchni w domu Bobby'ego przedmioty, a jeszcze bardziej karnacja osób w niej przebywających nabierają ceglastopomarańczowego kolorytu. Podobny koloryt mają ujęcia domu z zewnątrz, od strony plaży.

Większość odgłosów i dialogi dobiegają z przodu. Odgłosów akcji nie ma zresztą zbyt wiele, najwięcej zawierają ich sceny uczenia Chłodka pokonywania domowego toru przeszkód, do tych dobiegających z lewej lub prawej strony należą oklaski kolegów z pracy dla ojca Bobby'ego czy dzwonek ostrzegawczy na przejeździe kolejowym.

BONUSY

Tu tylko zwiastun, a w czasie napisów pojawiają się ujęcia zepsute.

itk

Premiera DVD: 5.12.2012


Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 5.00 (1 głosów)
Podpis:

Opinie użytkowników (1)

  1. Martyna721

    Martyna721 2012-27-12 11:26 Odpowiedz

    super polecam

Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastun
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.