GANG WIEWIÓRA

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Tytuł polski:GANG WIEWIÓRA
Tytuł oryginalny:The Nut Job
Gatunek:animowany
Kraj produkcji:Kanada , USA
Rok produkcji:2014
Czas trwania:90 min.
Kategoria wiekowa:b.o.
Reżyseria:Peter Lepeniotis
Obsada:(głosy) Cezary Pazura, Andrzej Grabowski, Agnieszka Warchulska, Weronika Rosati, Sonia Bohosiewicz
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Wespół zespół
Galeria

Mieszkający w miejskim parku Wiewiór zostaje z niego wygnany. Powód nie jest błahy. W wyniku jego nieodpowiedzialnego zachowania spłonęło drzewo, w którym gromadzono zapasy na zimę dla wszystkich zwierzątek, które być może czeka zimą zagłada. Wygnaniec, któremu towarzyszy wierny szczurek odkrywa jednak w mieście prawdziwe El Dorado czyli sklep z orzeszkami. Niestety, szybko okazuje się że sklep jest przykrywką dla złodziei, którzy chcą obrabować pobliski bank…

Lekko umoralniająca, acz urocza bajka animowana, która uczy – fachowo mówiąc – kompetencji społecznych, a po ludzku tego, że każdy jest częścią jakiejś grupy i dopiero, gdy się w niej odnajdzie znajdzie sobie miejsce na świecie. Główny bohater, sympatyczny acz lekko egoistyczny Wiewiór przekonuje się, że sam niewiele może zdziałać i dopiero, gdy tworzy się zgrany zespół jest się w stanie dokonać wszystkiego! A jeśli jeszcze ten zespół ma szczytny cel, czyli uratowanie życia parkowych zwierzątek to tym bardziej jest o co kruszyć kopie. Bajka jest sympatyczna, mądra i zabawna, a „dorosłego” smaczku nadaje jej motyw ze złodziejami dybiącymi na bank. Jest również – dzięki swej łagodnej i nieagresywnej dramaturgii – przeznaczona dla młodszych dzieci, której nic nie powinno wystraszyć.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz ma żywe kolory i dopracowane szczegóły. Pięknie widać detale futerek: pojedyncze włoski sierści, czy sterczące wąsy. Ładną zieloną barwę mają parkowe drzewa, oranżem płonie umalowane jesienią olbrzymie drzewo-spiżarnia, jaskrawo niebieskie jest niebo. Najważniejsze są jednak kolory futerek zwierzątek, które pięknie różnią się maścią.  Dobrze oddano też ich fakturę, sploty ubrań ludzi czy języki ognia niszczącego drzewo. Bardzo ładnie narysowano tło, oddano perspektywę, nic nie smuży podczas najbardziej dynamicznego ruchu. Kreska ładnie „trzyma” kolor.

W stronie dźwiękowej plusem jest dobry polski dubbing i świetna dykcja podkładających głosy. Wyraźnie słychać odgłosy, zarówno te cichsze, delikatniejsze, jak i donośniejsze – szalona jazda po mieście w czasie ucieczki przed bandytami, czy eksplozja wózka i pożar drzewa. Filmowi towarzyszy zabawna, skoczna muzyczka.

BONUSY

Nic.

veroika  
Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:4
Obraz:4
Dźwięk:4
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.85, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (dubbing)
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::brak
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.