DZWONY NIEWINNOŚCI

Nasza ocena:1Nośnik:DVD
Tytuł polski:Dzwony niewinności
Tytuł oryginalny:Bells Of Innocence
Gatunek:thriller
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2003
Czas trwania:93 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Alin Bijan
Obsada:Chuck Norris, Mike Norris, Carey Scott, Scarlett McAlister, David A.R. White
Dystrybucja:Epelpol
Opis
Trzech mężczyzn będących wysłannikami Kościoła misyjnego wyrusza do pobliskiego Meksyku, by mieszkańcom pewnego miasteczka zawieźć Biblie.
Galeria

Gdy ich awionetka przymusowo ląduje na pustyni, mężczyźni docierają do miasteczka Ceres, którego mieszkańcy zachowują się bardzo podejrzanie, a samo miejsce wygląda, jakby czas stał tam w miejscu. Wkrótce mężczyźni przekonują się, że Ceres jest we władzy złych mocy, a ich bytność tam jest nieprzypadkowa.

Za popełnienie scenariusza „Dzwonów niewinności” jego autora powinno się poddać torturze, choćby takiej najłagodniejszej, czyli sypaniu soli na krwawiące rany. Film jest tak kulawy, że nie mogę wymienić ani jednego jego atutu. Narracja przypomina tę z początku kina niemego, gdy niekumających montażu widzów prowadziło się za rączkę od ujęcia do ujęcia, aktorzy są tak drętwi, że można by ich pomylić z zombi, a efekty specjalne (ostatnia deska ratunku w tego typu produkcjach) są tak przaśne, jakby były dziełem 8-latka zaopatrzonego w zestaw małego chemika. Sama koncepcja filmu, oparta na wątku pseudosatanistycznej sekty, która chce władać ludzkimi umysłami, umiera w zalążku, bo wysłannicy piekieł są tak anemiczni, że prawdziwe diabły palą się chyba ze wstydu. Nawet człowiek-legenda, czyli Chuck Norris, ogranicza się do siedzenia w fotelu i rzucania spojrzeń w stylu dobrego wujcia. Jeśli komuś zadano pokutę, obejrzenie tego dzieła to równowartość 50 zdrowasiek.

„Dzwony niewinności” wchodzą w skład pięciopłytowej kolekcji „Chuck Norris”.

ASPEKTY TECHNICZNE

Wbrew pozorom tu jest gorzej niż we wcześniejszych rocznikowo produkcjach. Kolorystyka filmu jest… wypłowiała, dominują brązy, beże i sjeny. Tło szemrze, jakby opanowały je tysiące mrówek, krawędzie falują, śmieci analogowych do wyboru, do koloru: od dziur przez kropy i krechy po włosy.

Dźwięk teoretycznie w 5.1, ale rozseparowanie czegokolwiek na kanały ograniczyło się do muzyki i lekkich pogłosów i stuków w scenach akcji, choć tych jest akurat bardzo niewiele.

BONUSY

Brak.

veroika
Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:1
Obraz:1
Dźwięk:1
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.33:1, 4:3
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska, czeska
Napisy::PL
Płyta::1-warstwowa
Liczba scen::16
Bonusy::brak
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.