DZWONECZEK I SEKRET MAGICZNYCH SKRZYDEŁ

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Tytuł polski:Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł
Tytuł oryginalny:Secret Of The Wings
Gatunek:animowany, familijny
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2012
Czas trwania:72 min
Kategoria wiekowa:b.o.
Reżyseria:Peggy Holmes
Obsada:(głosy) Natalia Rybicka, Weronika Książkiewicz, Marek Barbasiewicz, Anna Seniuk, Zbigniew Waleryś
Dystrybucja:cdp.pl
Opis
Między latem a zimą.
Galeria

Kraina wróżek podzielona jest rzeką na dwie części – zimową i wiosenno-letnią. Mieszkańcy obu kontaktują się ze sobą, dostarczają sobie potrzebne produkty, pomagają zwierzętom przejść na drugą stronę, ale sami nie mogą przekraczać granicy ciepła i mrozu ze względu na niebezpieczeństwo nieodwracalnego uszkodzenia skrzydeł. Dzwoneczek jest bardzo ciekawa, jak jest po drugiej stronie rzeki, w magicznej, białej, skrzącej się krainie, i pewnego dnia na próbę przechodzi na zimowy brzeg rzeki. Tam jej skrzydła nabierają niezwykłego blasku. Dzwoneczek jest zaintrygowana tym zjawiskiem, ale wytłumaczyć je może jedynie mieszkający w Zimowym Borze strażnik wiedzy wróżek. Dzwoneczek postanawia udać się do niego w tajemnicy, a w jego siedzibie spotyka inną wróżkę, zimową, która okazuje się jej siostrą. Radość z odnalezienia siostry miesza się ze smutkiem spowodowanym zakazem przekraczania granicy wydanym przed laty przez królową wróżek. Złamanie tego zakazu przez Dzwoneczka sprowadzi w konsekwencji niebezpieczeństwo na całą krainę, ale połączone siły letnio-zimowe zdołają ją uratować, a przy okazji wyjdzie na jaw pewna tajemnica.

Film oczarowuje urodą kadrów, z każdej pory roku wydobyto to, co w niej najpiękniejsze, łany kwiatów, motyle i pięknie oszronione listki i gałązki i płatki śniegu. Do tego na ekranie fruwają z wdziękiem zwiewne wróżki i kicają przesłodkie zajączki. Historia jest opowiedziana prosto, ma ładną oprawę muzyczną i piosenki. Motywem przewodnim jest siostrzana miłość, ale też przyjaźń i pomaganie sobie w każdej sytuacji. Przedszkolaki, zwłaszcza lalko- i zwierzątkolubne powinny obejrzeć ten film z przyjemnością, a i niejeden sympatyk Disneya też.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz jest czysty, ostry, aczkolwiek ostrość jest intencjonalnie nieco zmiękczona. Jednak bez problemu można dostrzec każdy włosek puszystych futerek zwierząt i delikatne wzorki na skrzydełkach wróżek. Paleta kolorów zadowoli każdego, jest tu pięknie nasycona zieleń trawy, różowości i żółcienie kwiatów, błękit nieba i oranże i czerwienie drzew rosnących na granicy lata i zimy. Po stronie zimowej śnieg skrzy się zaś delikatnymi odcieniami błękitu, niebieskiego, różu i srebrzystości.

Jeżeli chodzi o dźwięk, mamy dominację przednich głośników, z których dochodzą dialogi i większość odgłosów (sporadycznie z tyłu słychać dudnienie machiny podającej kosze czy świst sowich skrzydeł), z wszystkich wydobywa się natomiast energiczna, pełna werwy, miła dla ucha muzyka ilustracyjna.

BONUSY

Jako dodatki zamieszczono dwa teledyski do piosenek z filmu: „Great Divide” i „Big Down Deeper”, trwające około 3 minut każdy. Są także zwiastuny innych filmów.

itk

Premiera DVD: 18.01.2013

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:4
Obraz:5
Dźwięk:3
Bonusy:2
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Ścieżki dźwiękowe::polska (dubbing), angielska, węgierska, rumuńska, bułgarska
Napisy::PL, ANG, EST, ANG/N, BUŁ, ŁOT, LIT, RUM, WĘG
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::12
Bonusy::zwiastuny, wideoklipy
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.