DRUHNY

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Druhny
Tytuł oryginalny:Bridesmaids
Gatunek:komedia romantyczna
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2010
Czas trwania:120 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Paul Feig
Obsada:Kristen Wiig, Maya Rudolph, Rose Byrne, Ellie Kemper, Melissa McCarthy, Chris O\'Dowd
Dystrybucja:TiM Film Studio
Opis
Jak wziąć ślub i przetrwać oraz jak nie brać ślubu i przetrwać.
Galeria

Annie i Lil są przyjaciółkami od dzieciństwa i wspierają się nawzajem w życiowych dolach i niedolach. Kiedy Lil wreszcie oświadcza się jej chłopak, jasne jest, że główną druhną na jej weselu będzie Annie. Przygotowań do urządzenia wieczoru panieńskiego nie ułatwia Annie fakt, że zostaje zwolniona z pracy, współlokatorzy proponują jej wyprowadzkę, cyniczny i egoistyczny Ted, z którym się spotyka, jest z nią tylko dla seksu, a na domiar złego w paradę zaczyna jej wchodzić piękna jak z żurnala i obrzydliwie bogata Helen – nowa przyjaciółka Lil.

Pierwsze pół godziny filmu przynosi powiew pozytywnego rozczarowania (wszystkim tym, którzy z nieufnością podchodzą do amerykańskich komedii). Bohaterki są sympatyczne, mówią nie od rzeczy, czasem z nutą melancholijnego humoru, cechującego zwłaszcza tych, którym akurat w życiu nie do śmiechu. Następne półtorej godziny to jazda w dół i w górę. A ściślej mówiąc ostro w dół – wątek zatrucia pokarmowego i oblężenia łazienki luksusowego salonu sukien ślubnych zakończonego tragedią na drodze – i lekko w górę – sceny z sympatycznym, oszczędnym w słowach gliną obdarzonym trzeźwym rozsądkiem i ciepłym, złośliwym poczuciem humoru. Bardzo szkoda, że tak zepsuto kilkoma scenami (lot samolotem – zupełnie bez polotu, obrażenie klientki sklepu jubilerskiego) ten nieźle zapowiadający się jako ciepła, lekka historia film. W dodatku niektóre sceny niepotrzebnie rozwleczono, skutkiem czego, mimo że film trwa dwie godziny, zabrakło czasu na należyte zamknięcie głównych wątków i zrobiono to w pośpiechu. Mimo wszystko mogło być dużo gorzej, o czym można się przekonać, oglądając sceny alternatywne i usunięte.

ASPEKTY TECHNICZNE

Dźwięk typowy dla filmu obyczajowego – prawie wszystkie odgłosy dobiegają z przodów, ale nie ma co żałować, bo i tak są to głównie dialogi. Jedynie start samolotu czy fajerwerki na ślubie urozmaicają tę dominację przodów.

Obraz przeciętny, czysty, z przyzwoitą ostrością i naturalnymi, o lekko ciepłym odcieniu kolorami.

BONUSY

W dodatkach zwiastuny, gagi z planu, duble, sceny usunięte, sceny rozszerzone, sceny dodatkowe. To, że nie znalazły się w filmie, było dobrym wyborem. W okładce filmu również książeczka.

itkPremiera DVD: 24.11.2011

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:2
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.40:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska, arabska, estońska, islandzka, litewska, łotewska, rosyjska, ukraińska, hebrajska
Napisy::PL, ANG, EST, ŁOT, LIT, HEB, ISL, UKR, ARA
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::20
Bonusy::dodatkowe ujęcia, zwiastuny, broszurka, ujęcia niewykorzystane, ujecia zepsute
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.