DOM BARDZO NAWIEDZONY

Nośnik:DVD
Tytuł oryginalny:A Haunted House
Gatunek:komedia, horror
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2013
Czas trwania:83 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Michael Tiddes
Obsada:Marlon Wayans, Marlene Forte, Essence Atkins, David Koechner, Nick Swardson, Dave Sheridan
Dystrybucja:Monolith Video
Opis

Parodia „Paranormal Activity”.

Wspomniane „Paranormal Activity” doczekało się już parodii w „Strasznym filmie 5” (nota bene to cykl związany z Marlonem Wayansem, odtwórcą głównej roli w „Domu bardzo nawiedzonym”), z tym że o ile tam dodano jeszcze liczne wątki z innych hitów ubiegłych lat, to w obrazie Michaela Tiddesa mamy do czynienia raczej z parodią poświęconą wyłącznie temu dziełu.

Głównymi bohaterami są Malcolm i Keisha, para, która właśnie wprowadziła się do wymarzonego domu. A w domu takim, jak to często w USA bywa, czai się demon. I demon ów opętuje Keishę, utrudniając dość znacząco bicie kolejnych rekordów łóżkowych przez Malcolma dokumentującego swe wyczyny kamerą filmową… Malcolm zwraca się o pomoc do księdza, a potem do ekipy zajmującej się poskramianiem demonów.

Porównanie ze „Strasznym filmem 5” wychodzi zdecydowanie na korzyść „Domu bardzo nawiedzonego”, który nie jest zlepkiem luźno połączonych wątków, ma zakreśloną konkretną fabułę i jest lepiej zagrany. Tym niemniej to film przeznaczony dla miłośników specyficznego humoru, przekraczającego dość wyraźnie granicę dobrego smaku, a czasem też nie tyle absurdalnego, co zwyczajnie głupiego (choć są scenki autentycznie zabawne – chociażby ta z misiem). To po prostu film, który najlepiej ogląda się z grupką kumpli przy piwku, rechocząc z kolejnych seksualnych aluzji czy wyczynów głównego bohatera-erotomana. Reszta może go sobie zwyczajnie darować.

Jan

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.