DOGHOUSE

Nośnik:DVD
Tytuł polski:Doghouse
Tytuł oryginalny:Doghouse
Gatunek:komedia, horror
Kraj produkcji:Wielka Brytania
Rok produkcji:2009
Czas trwania:89 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Jake West
Obsada:Danny Dyer, Noel Clarke, Lee Ingleby, Emil Marwa, Christina Cole
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Zaczyna się jak w wielu komediach dla nabuzowanych hormonami nastolatków i nieco starszych napaleńców: Vince po rozwodzie nie może dojść do siebie, więc kumple organizują wyjazd w miejsce, w którym rozrywek nie brakuje.
Galeria

Tym razem celem jest wioska Moodley, w której na każdego mężczyznę przypadają aż trzy niewiasty (nie trzeba dodawać, że hoże). Komediowe akcenty dość szybko zaczynają mieszać się z grozą i makabrą, bowiem przyjaciele nie wzięli pod uwagę tylko jednego – że po zrzuceniu w pobliżu wioski odpadów wojskowych panie i panienki staną się żądnymi, a i owszem, ale krwi i mięsa zombi… Wyjazd na prowincję podniesie więc Vince’owi i spółce adrenalinę nieco bardziej, niż tego chcieli.

Niektórzy krytycy rozpisywali się, że to film o odwiecznej rywalizacji kobiet (tylko na nie działa wirus) i mężczyzn, ale bądźmy szczerzy – to po prostu nakręcona „dla jaj” komedia z elementami horroru, przypominająca chociażby „Lesbian Vampire Killers”. Temat nie jest zbyt oryginalny, a gagi ograniczają się do humoru sytuacyjnego, czasem zresztą nie najwyższych lotów. Nie oznacza to jednak, że „Doghouse” od razu należy spisać na straty – obraz broni się lekkością, klimatem wszechobecnej zgrywy i porządną grą aktorów. Znajdziemy w nim także odrobinę brytyjskiego czarnego humoru (atak staruszki-zombi poruszającej się za pomocą balkonika).

Jan

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.