CZŁOWIEK MAFII

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Człowiek mafii
Tytuł oryginalny:Heist
Gatunek:akcja
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2015
Czas trwania:88 min.
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Scott Mann
Obsada:Jeffrey Dean Morgan, Robert De Niro, Gina Carano, Kate Bosworth, Dave Bautista
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Wszystko dla dziecka.
Vaughn wszelkimi sposobami stara się zdobyć pieniądze na leczenie śmiertelnie chorej córki. Gdy jego szef Frank Pope odmawia mu pożyczki, w akcie rozpaczy decyduje się obrabować prowadzone przez niego kasyno. Skok się udaje, a łupem Vaughna i jego kompanów padają 3 miliony dolarów. W trakcie ucieczki mężczyźni zmuszeni są porwać miejski autobus. Ścigani przez policję i mafię podejmują desperacką walkę o życie.

Czytając opinie o tym filmie mam wrażenie, że gdyby w tym filmie nie grał De Niro nikt by się go nie czepiał. Skupiono by się na całkiem niezłej grze Jeffreya Dean Morgana i wszyscy byliby zadowoleni. Jednak od aktora miary Roberta De Niro wymaga się więcej. No cóż noblesse oblige, choć nie do końca, bo w ostatnich latach De Niro zagrał w większych porażkach kinowych.

„Człowiek mafii” nie jest jednak złym filmem, to dosyć przeciętny film klasy B, z motywami znanymi z filmu „Speed: niebezpieczna prędkość” i dobrze wykorzystanymi. Jest w nim kilka niespodziewanych zwrotów akcji, które mogą zaskoczyć widza (wątek z pieniędzmi na operację). Jest też parę niedopracowanych i nieco nielogicznych wątków. Ogólnie jednak oglądanie „Człowieka mafii” nie boli, oczywiście szkoda, że nie udało się utrzymać efektu zaintrygowania widza dłużej niż 30 minut, ale i dalej film ma jest dobre tempo i dynamikę. A i aktorzy drugoplanowi, a właściwie aktorki: Gina Carano, Kate Bosworth też spisują się w porównaniu z facetami całkiem nieźle.  

veroika

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:4
Dźwięk:4
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.40:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.