CZAS ODKUPIENIA

Nasza ocena:3Nośnik:Blu-ray
Tytuł polski:Czas odkupienia
Tytuł oryginalny:Not Forgotten
Gatunek:thriller
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2009
Czas trwania:99 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Dror Soref
Obsada:Simon Baker, Paz Vega, Chloe Moretz, Claire Forlani, Michael DeLorenzo
Dystrybucja:Vision
Opis
Jack Bishop (Simon Baker) jest spełnionym zawodowo i rodzinnie mężczyzną. Jego dom na zacisznym przedmieściu teksańskiego miasteczka wypełnia obecność jego dwóch ukochanych kobiet – pięknej żony Amayi (Paz Vega) i udanej córki Toby.
Galeria

Pewnego dnia Toby nie wraca z zajęć sportowych do domu. Policja zaczyna poszukiwania zaginionej, ale bez rezultatu. Jack podejrzewa, że zaginięcie jego córki ma związek z jego przeszłością, która zawiera mroczne tajemnice. Domyśla się, że dziewczynka została wywieziona do Meksyku, gdzie działa pewna sekta, z którą był kiedyś związany. Zdesperowany ojciec wyrusza na południe na poszukiwanie córki.

Niezbyt chwalebną przeszłość Jacka poznajemy z retrospekcji, dowiadujemy się z nich, że należał kiedyś do wyznawców kultu Świętej Śmierci, uczestniczył w tajemniczych obrzędach, w tym również wymagających składania krwawych ofiar. Czasem pojawiają się pewne nieścisłości, jeśli chodzi o logikę wydarzeń, ale film ma swój klimat, który potęguje egzotyczna sceneria, nieznane zwyczaje i tajemnicze obrządki. Aktorzy swoją grą uwiarygodniają przeżycia odtwarzanych przez siebie postaci i dreszcz emocji nie raz i nie dwa przebiegnie po plecach. Zwłaszcza w drugiej części filmu, bardziej thrillerowej, a zarazem onirycznej (pierwsza skupia się głównie na śledztwie), w której bohater, szukając córki, wędruje po różnych podejrzanych miejscach, chwilami tracąc orientację, co jest rzeczywistością, a co mu się tylko wydaje...

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz czysty, z dobrym kontrastem, uwypuklającym wizualnie elementy kadru. To samo można powiedzieć o ostrości – jest dobra, a obraz jest wyraźny, z wyrazistymi kolorami (czerwień świateł neonów  oświetlających meksykańskie ulice). Czasem lekko zafaluje jakaś krawędź.

Ścieżka dźwiękowa bogata w przestrzenne odgłosy tła, dopasowane nastrojem i egzotyką do tematyki filmu. Z racji pewnej oniryczności „Czas odkupienia” nie obfituje w sceny akcji ani takież elementy ścieżki dźwiękowej, jednak w paru momentach, kiedy akcja – wizualnie i dźwiękowo – się dynamizuje, system DTS-HD Master Audio 5.1 reaguje odpowiednio. Również bas zna swoje miejsce, słychać go wtedy, kiedy trzeba (huk ognia, reminiscencje składania krwawej ofiary).

BONUSY

Dziewięć zwiastunów.

CIEKAWOSTKI - O ŚWIĘTEJ ŚMIERCI

 

itk

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny Blu-ray
Film:3
Dźwięk:3
Obraz:3
Bonusy:1
Stopka Techniczna Blu-ray
Obraz::kolor, 1.78:1, 1080p, 16:9
Dźwięk::DTS-HD Master Audio 5.1, Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor, DD 5.1), angielska
Napisy:PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::12
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.