CROSS: AMULET I BERŁO

Data premiery:14.06.2011Nośnik:DVD
Tytuł polski:Cross: Amulet i berło
Tytuł oryginalny:Cross
Gatunek:akcja, fantasy
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2011
Czas trwania:101 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Patrick Durham
Obsada:Danny Trejo, Michael Clarke Duncan, Brian Austin Green, Tom Sizemore, Vinnie Jones, C. Thomas Howell, Rachel Miner
Dystrybucja:Imperial CinePix
Opis
Wiking w Los Angeles.
Galeria

Są na świecie rzeczy, o których się nie śniło filozofom. Za to hollywoodzkim scenarzystom – jak najbardziej. Tym razem przystojny osiłek Callan, który znalazł magiczny celtycki krzyż (może dzięki niemu na przykład zmieniać się w różne stwory), wydaje wojnę wszechmocnemu gangowi Erlika terroryzującemu Los Angeles. Callana wspiera grupka ekspertów od przeróżnych broni. Erlik również znajduje wsparcie, a jest nim… spragniony krwi, pochodzący z przeszłości wiking Gunnar!
    
Patrick Durham sam chyba zawarł jakiś tajemny pakt z ciemnymi mocami – jak inaczej mógłby nakłonić tak liczną grupę niezłych przecież aktorów do występu w takim kuriozum?! Choć film jest dość krwawy, trudno traktować fabułę poważnie: ni to komiks, ni to gra komputerowa, ni to parodia… Tym ostatnim tropem poszła część aktorów, którzy szarżują aż miło i tworzą przerysowane postacie superzłoczyńców czy arcymistrzów we władaniu bronią. Kiczowatej całości nie udało im się jednak uratować – literka oznaczająca klasę tej produkcji mieści się gdzieś z tyłu alfabetu (kino R-klasowe? W-klasowe?).

Jan

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.