CÓRKA MOJEGO KUMPLA

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Córka mojego kumpla
Tytuł oryginalny:The Oranges
Gatunek:komedia, obyczaj
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2011
Czas trwania:92 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Julian Farino
Obsada:Hugh Laurie, Leighton Meester, Alia Shawkat, Adam Brody, Catherine Keener
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Miłość między pokoleniami.
Galeria

 

Po pięcioletniej nieobecności, świeżo po zerwaniu z chłopakiem wraca do domu Nina Ostroff, dziewczyna o mocnym i niezależnym charakterze. Z jej powrotu prócz rodziny cieszą się także dobrzy sąsiedzi Ostroffów, zaprzyjaźnieni z nimi Wallingowie.

Znajomość Niny i młodego Toby'ego Wallinga wydaje się zacieśniać, co obie rodziny przyjmują z zadowoleniem. Ta sąsiedzka sielanka kończy się jednak, gdy okazuje się, że tak naprawdę dziewczyna romansuje z panem Davidem Wallingiem, ojcem Toby'ego.Sprawa ta wychodzi na jaw dość szybko, zatem nie w ukrywaniu się i lawirowaniu bohaterów tkwi esencja filmu, ale w tym, co następuje po dokonaniu odkrycia gorszącej prawdy o międzysąsiedzkich stosunkach. W sumie temat bardziej nadaje się na dramat niż na komedię, może jedynie Czesi umieliby z tego zrobić komedię z gatunku słodko-gorzkich, ale w tym wypadku wyszedł po prostu przeciętny, niezbyt wciągający film z mało wiarygodną grą aktorów. Nawet Hugh Laurie nie jest nas w stanie przekonać do afektu wobec pięknej skądinąd partnerki i zdaje się być tym faktem równie zdziwiony, co my. 

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz o miękkiej, lekko aksamitnej fakturze, krawędzie nieostre, kontrast przeciętny. Kolory naturalne, poza kilkoma mocniejszymi akcentami barwnymi, a głównie czerwieniami raczej przeciętne, ze sporą ilością ciepłego brązu. Lekko szemrze tło. 

Przy tego typu spokojnych obyczajach dźwięk raczej nie rajcuje i „Córka mojego kumpla” też nie jest wyjątkiem od tej reguły. Dialogi zrozumiałe, tyły bardzo dyskretne. Ot trochę muzyki z imprezy u Niny czy gwaru rozmów w knajpce. 

BONUSY

Zwiastuny. 

itk/veroika

Premiera DVD: 25.03.2013

 

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.