CÓRKA

Data premiery:9.12.2010Nośnik:DVD
Tytuł polski:Córka
Tytuł oryginalny:The New Daughter
Gatunek:horror
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2009
Czas trwania:108 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Luis Berdejo
Obsada:Kevin Costner, Ivana Baquero, Samantha Mathis, Gattlin Griffith, Erik Palladino
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Pisarz John James po bolesnym rozstaniu z żoną przeprowadza się wraz z dwojgiem dzieci do odludnego domostwa położonego w sąsiedztwie indiańskiego miejsca pochówku.
Galeria

Tajemniczy kopiec intryguje jego dorastającą córkę, która często odwiedza to miejsce i spędza w nim coraz więcej czasu. Zachowanie dziewczyny zaczyna się zmieniać i staje się coraz dziwniejsze, również w samym domu dzieją się niepokojące rzeczy – tajemnicze hałasy na strychu, zniknięcie kota. Okazuje się, że historia domu kryje pewne sekrety. John próbuje odnaleźć poprzedniego właściciela farmy.

„Nowa córka” to reżyserski debiut Hiszpana Luisa Berdejo, w roli Johna wystąpił Kevin Costner, a w roli jego córki Ivana Baquero, którą mogliśmy już oglądać w udanym występie w „Labiryncie Fauna”. Scenariusz autorstwa Johna Travisa wykorzystuje motywy opowiadania Johna Connolly’ego. Akcja filmu rozwija się stopniowo, jego tempo jest raczej powolne, nie zobaczymy litrów posoki, co nie oznacza, że nie będziemy się bać. To thriller stawiający na mroczną, gęstniejącą atmosferę, wymagający skupienia uwagi, bo w zakończeniu sprawy przybierają nieoczekiwany obrót.

itk


Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.