CHARLIE I BOOTS

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Tytuł polski:Charlie i Boots
Tytuł oryginalny:Charlie & Boots
Gatunek:obyczaj
Kraj produkcji:Australia
Rok produkcji:2009
Czas trwania:101 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Dean Murphy
Obsada:Paul Hogan, Shane Jacobson, Roy Billing, Morgan Griffin, Rebecca Asha
Dystrybucja:CD Projekt
Opis
„Krokodyl Dundee” na emeryturze.
Galeria

Po 10 latach od zrealizowania tego zabawnego cyklu dzięki „Charlie'emu i Bootsowi” znów mamy okazję zobaczyć Paula Hogana, odtwórcę roli Krokodyla we wspomnianym już cyklu. Aktor jest w znakomitej formie, a w filmie zobaczymy jego zupełnie nieznane dotąd oblicze – świetnego aktora dramatycznego. Gra świeżo owdowiałego Charlie'ego, którego z depresji stara się wyciągnąć jego syn Boots. Boots dosłownie porywa ojca z fotela, w którym przesiaduje całe dnie, i zmierza wraz z nim do najdalej na północ wysuniętego punktu Australii, dokąd w dzieciństwie miał go zabrać ojciec na połów ryb. Boots musi nie tylko przełamać opór ojca, który nie ma ochoty na taką wycieczkę, ale też spróbować dogadać się z nim ponownie. Charlie uważa go bowiem za nieodpowiedzialnego nieudacznika…Ale to niejedyna zadra między nimi.

Ów australijski film drogi pomimo dosyć poważnego wątku przewodniego ma bardzo zabawowe zabarwienie. Zasługa to scenariusza, w którym równowaga miedzy komedią a dramatem nigdy nie jest zachwiana i jak w życiu jedno przeplata się z drugim. Pomiędzy smutek kogoś, kto stracił miłość swego życia, wpleciono więc zabawny wątek „oszustwa truskawkowego”, rozmowy pełne wspomnień współgrają z układaniem kulawych limeryków i kłótniami o to, jak się mają rymować, czy z potyczką słowną z policjantem, wyjątkowym idiotą. „Charlie i Boots” to wbrew pozorom (a niespecjalnie zachęcał mnie do obejrzenia filmu jego tytuł) całkiem wciągające kino z jeszcze jednego, estetycznego powodu – dawno nie widziałam tak cudownie sfotografowanej i nieznanej mi Australii z jej niesamowitymi przestrzeniami: drogami, górami i wybrzeżem. To prawda – Australii białych, ale białych, w których zadziorności i woli walki sporo z wytrwałości pierwszych osadników-skazańców. A film zdołał pokazać, że sporo tego ducha w dialogach, postawach i sercach bohaterów, zwyczajnie normalnych, bliskich i nam ludzkich.

ASPEKTY TECHNICZNE

Szkoda, że dźwięk to tylko stereo, bo odgłosy dookolne z australijskiej  drogi mogłyby być interesujące. A tak pozostaje nam cieszyć się frontalnymi dialogami i płynącą z tego samego kierunku muzyką w stylu country.

Obraz za to bardzo porządny, z solidną ostrością i głębokim kontrastem uwypuklającym ukształtowanie terenu i bogactwo naturalnego krajobrazu. Początkowo utrzymany w smutnej ciemnozielonej i brązowej palecie barw obraz wraz z podróżą zmienia się radykalnie. Nieco jednostajne rolnicze klimaty zdominowują rozsłonecznione piękne kolory: błękity nieba, turkus wody wokół rafy koralowej, sjena prerii i oranż nadmorskich skał. Nieco tylko zbyt pomarańczowawy wydaje się odcień skory bohaterów. Czernie głębokie. Usterek poza falowaniem krawędzi (okapy, zderzaki samochodów, płoty ogrodzeń) brak.  

BONUSY

Brak.

veroika


Premiera DVD: 22.06.2012

Zobacz również


Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:4
Obraz:4
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital Stereo
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::12
Bonusy::brak
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.