CÉLINE

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Céline
Tytuł oryginalny:Céline
Gatunek:biograficzny, muzyka
Kraj produkcji:Kanada
Rok produkcji:2008
Czas trwania:90 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Jeff Woolnough
Obsada:Jodelle Ferland, Christine Ghawi, Peter MacNeill, Enrico Colantoni, Mac Fyfe
Dystrybucja:Kino Świat
Opis
Opowieść o życiu kanadyjskiej piosenkarki Céline Marie Claudette Dion, której światową sławę przyniosła piosenka „My Heart Will Go On” z filmu „Titanic”.
Galeria
Urodziła się w 1968 roku jako ostatnia z 14 rodzeństwa w Charlemagne we francuskojęzycznej prowincji Quebec. Od dzieciństwa marzyła o śpiewaniu, a marzenie to zaczęło się realizować z chwilą kupienia przez jej rodziców baru, w którym wraz z jej rodzeństwem dawali rodzinne występy muzyczne. Jako dwunastolatka z pomocą rodziny nagrała płytę demo, którą udało się zainteresować menadżera Rene Angelila. W ten sposób nawiązała się ich wieloletnia współpraca, a potem również i miłość, do której oboje długo bali się przyznać – on był dwukrotnym rozwodnikiem, 26 lat starszym od niej, jej matka była przeciwna ich związkowi. „Céline” przedstawia nie tylko drogę muzycznej kariery piosenkarki, ale i drogę jednego serca do drugiego. W miarę upływu akcji film z relacjonowania kolejnych sukcesów dziecięcej gwiazdki, okresów stagnacji, lepszych i gorszych momentów kariery, dojrzewania młodej kobiety i dojrzewania Céline jako artystki przekształca się w opowieść o rodzącej się, długo skrywanej miłości obojga, podpartej latami przyjaźni i bycia ze sobą na dobre i na złe. Obraz kończy się wykonaniem piosenki „My Heart Will Go On”, w chwili gdy sława i szczęście osobiste artystki wkroczyły w kulminacyjne rejony.

Fani piosenkarki, mogą się poczuć zawiedzeni w sumie dość pobieżnym potraktowaniem faktów z jej życia, osoby niebędące fanami Dion mogą obejrzeć ten film po trochu jako biografię, po trochu jako historię uczucia.

ASPEKTY TECHNICZNE


Pod względem technicznym obraz jest poprawny, ostrość nie wyróżnia się ani na plus, ani na minus. Kolory robią wrażenie lekko przygaszonych, chłodnawych, pomimo że nie brakuje żywszych barw: różów, czerwieni, fioletów, niebieskości (głównie w scenach występów). Czerń nie przejawia zbyt dużej głębi. Poza tym obraz jest czysty, bez usterek.

W ścieżce dźwiękowej, jak można się było spodziewać, bardzo dużo muzyki, drugim dominującym jej elementem są dialogi, słyszalne bardzo dobrze. Odgłosów otoczenia nie za wiele.

BONUSY

Dziewięć zwiastunów innych filmów.

itk

Premiera DVD: 7.12.2010
Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::12
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.