BOKSER

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Bokser
Tytuł oryginalny:Bokser
Gatunek:obyczaj
Kraj produkcji:Polska
Rok produkcji:2011
Czas trwania:80 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Tomasz Blachnicki
Obsada:Anna Przybylska, Szymon Bobrowski, Marek Probosz, Krzysztof Kiersznowski, Emilia Stachurska, Jerzy Schejbal, Weronika Wiszniewiecka, Katarzyna Maciąg
Dystrybucja:TiM Film Studio
Opis
O poświęceniu i trudnych decyzjach.
Galeria

Inspiracją do powstania filmu jest kariera sportowa i życie prywatne Przemysława Salety. Główny bohater, który wszystko poświęcił dla osiągnięcia sukcesu, łącznie z rodziną, której nie widywał, będąc na kontrakcie w Stanach Zjednoczonych, zmienia radykalnie swoje podejście do życia po tym, jak okazuje się, że dla ratowania zdrowia jego ciężko chorej córki konieczny jest przeszczep nerki. Skupiający się dotąd przede wszystkim na własnej karierze bokser decyduje się zostać dawcą dla swojego dziecka. W trakcie operacji wynikają poważne komplikacje, których omal nie przypłaca życiem.

„Bokser” należy do cyklu filmów „Prawdziwe historie” produkcji TVN. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach, a na dodatek dotyczący osoby znanej z mediów, z natury swej jest przewidywalny, nawet ci, którzy nie interesują się sportem, o Przemysławie Salecie słyszeli. Mimo to „Bokser” po kilku minutach wciąga i udaje mu się utrzymać uwagę widza aż do końca. Postacie głównych bohaterów są napisane w sposób zbyt jednoznacznie pokazujący je w dobrym i złym świetle, ale aktorzy zdołali je ocieplić i zagrać w sposób wyważony.

Nieoczekiwanie dla filmu w sporej mierze poświęconemu światu kick-boxingu uwagę zwraca bardzo udana ścieżka muzyczna. Finałowy motyw zaskakuje subtelnością i lirycznością.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz jest dość zróżnicowany pod względem nastroju scen. Te ukazujące treningi i walki mają dosyć przytłumione, ale raczej ciepłe kolory i są nieco mroczne. Podobnie mroczne, ale chłodne kolorystycznie są sceny szpitalne. Najbardziej naturalne i przyjemne dla oka są sceny domowe, to w nich widać, że karnacja aktorów jest naturalna i to w nich można dostrzec najwięcej szczegółów. W ciemnych ujęciach szczegóły się zacierają, za małe także jest nasycenie czerni. Momentami widać drżenie krawędzi (sprzęt medyczny) i minimalne szemranie tła. Ostrość przeciętna.

Większość odłosów skupiona jest w przodach. Dookolność daje o sobie znać głównie w czasie walk na ringu, kiedy zewsząd słychać doping publiczności, wrzawę, okrzyki i gwizdy. Same ciosy (słychać nawet chrzęst rękawic) dochodzą jednak z przodu. W scenie startu samolotu słychać jego szum przechodzący od tyłu ku przodowi.

BONUSY

Tutaj zwiastun, fotosy, trzy krótkie sceny dodatkowe (niewnoszące nic do treści). Najdłuższym dodatkiem jest materiał „Making of” (niecałe 16 min). Głos zabierają w nim scenarzysta, producentka, reżyser, Przemysław Saleta i czworo aktorów. Mówią o tym, że film nie jest przeniesieniem na ekran historii sportowca jeden do jednego, lecz jej esencją, że w miarę rozwoju wydarzeń postać głównego bohatera schodzi na dalszy plan, a na plan pierwszy wysuwa się postać kobieca. Aktorzy mówią o bohaterach, w których się wcielali.

itk

 

 Premiera DVD: 17.05.2012

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:2
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1, Dolby Digital 2.0
Ścieżki dźwiękowe::polska
Napisy::PL, ANG
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::10
Bonusy::zwiastun, sceny niewykorzystane, galeria zdjęć, reportaż z planu
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.