BANKOMAT

Nasza ocena:2Nośnik:DVD
Tytuł polski:Bankomat
Tytuł oryginalny:Atm
Gatunek:horror
Kraj produkcji:USA, Kanada
Rok produkcji:2012
Czas trwania:86 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:David Brooks
Obsada:Alice Eve, Brian Geraghty, Josh Peck
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Pechowa budka.
Galeria

Troje znajomych z pracy, wracając w nocy z firmowej wigilii, zatrzymuje się przy stojącym na pustym o tej porze parkingu bankomacie, by dokonać wypłaty. Ta banalna czynność staje się początkiem koszmaru. Przy budce z bankomatem, choć okolica jest bezludna i żywej duszy przedtem w pobliżu nie było, wyrasta nagle jak spod ziemi zakapturzony mężczyzna. Na oczach spanikowanej trójki zabija przypadkowego mężczyznę spacerującego z psem, a potem bierze na cel zamkniętych w bankomacie jak w pułapce ludzi.

„Bankomat” jest zbiorem nielogiczności i naciągania faktów, bez których fabuła tego filmu nie miałaby prawa bytu. Żeby wymienić kilka początkowych: lokalizacja bankomatu, zaparkowanie samochodu kilkadziesiąt metrów od budki z bankomatem, zostawienie wszystkich telefonów komórkowych w otwartym samochodzie, potem następne bezmyślne, irracjonalne zachowania bohaterów, a i napastnika (próba zalania budki wodą), ale ten był psychopatą, więc może miał prawo. Krótko mówiąc, nic nie trzyma się kupy, widz zamiast się bać i podziwiać misterność intrygi, nie może się nadziwić głupocie bohaterów i scenariusza, a po seansie zastanawia się, o co tak naprawdę chodziło.

ASPEKTY TECHNICZNE

Paleta kolorystyczna filmu to głównie czerń, gdyż akcja w przeważającej mierze toczy się w nocy na skąpo oświetlonym parkingu. Pominąwszy sam początek (impreza) na krótki czas odskocznią od tej monotonii jest srebrzystoszare z niebieskimi elementami wnętrze budki z bankomatem, oświetlone chłodnym, neonowym światłem. Potem Zły Kapturek uszkadza instalację elektryczną i budkę ogarnia półmrok. Jak na tak skąpe oświetlenie, ostrość jest przyzwoita. Kontrast nie jest idealny, ale wystarcza, żeby śledzić podstawowe poczynania bohaterów. Choć wypatrzenie ubranego na ciemno zbira na tle czarnego asfaltu czasem zajmuje parę sekund. Brak zabrudzeń.

Dialogi i odgłosy akcji – zaciukiwanie kolejnych delikwetnów, walenie pięściami i kopniaki w szyby i ścianki budki oraz w bankomaty – usytuowały się w przednich głośnikach. Czasem tylne angażują się w cichy gwar na imprezie, szum uliczny czy pod koniec w wycie syren policyjnych, ale nie można powiedzieć, żeby się przepracowywały.

BONUSY

Zwiastuny.

itk

Premiera DVD: 12.11.2012

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 3.00 (2 głosów)
Podpis:

Opinie użytkowników (2)

  1. aga

    aga 2015-07-08 23:42 Odpowiedz

    bardzo mi sie podobal i trzymal w napieciu

  2. kinoman

    kinoman 2014-03-01 22:20 Odpowiedz

    dno i wdorosty !!! wyglada ze rezyser i sponsorzy sie pokłucili i zostawili film w połowie ! :)

Nasze oceny
Film:2
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.85:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.