ANALOGOWY INTERKONEKT VOVOX TEXTURA IC DIRECT

Nasza ocena:5
Opis
Firma VOVOX pochodzi ze Szwajcarii i między innymi produkuje wszelkiej maści okablowanie do sprzętu audio. Choć jej produkty są wciąż mało znane w naszym kraju, to stopniowo zdobywają uznanie.
Galeria

Kiedy nie tak dawno zetknąłem się z kablami tej europejskiej firmy, moją uwagę zwróciło nie tylko brzmienie, ale też nietypowe wykonanie. Jeśli chodzi o gamę produktów wśród kabli tej szwajcarskiej firmy, to dzielą się one na dwie główne serie – testowaną przeze mnie Textura oraz Initio. Ta pierwsza oparta jest na kablach z wyższej póki cenowej wykonanych według najwyższych osiągnięć firmy w dziedzinie projektowania okablowania audio. Natomiast tańsza seria Initio jest wyrazem poparcia dla niegdyś powstałych ideologii w momencie wejścia tej marki na rynek. Wśród pełnego okablowania serii Textura występują kable sygnałowe (również z wtykami XLR), głośnikowe i sieciowe. Warto również wymienić listwę zasilającą uzupełniającą serię kabli sieciowych marki VOVOX.

Jeśli chodzi o testowany interkonekt analogowy, to do jego charakterystycznych cech, od razu rzucających się w oczy, zaliczyć można przede wszystkim zewnętrzną izolację wykonaną z tekstyliów, wyraźnie oddzieloną żyłę ujemną i dodatnią oraz nietypowe wtyki RCA pozbawione typowego szerokiego styku masowego na całym obwodzie kołnierza – znalazł się tam bolec masowy, ograniczający w ten sposób powierzchnię styku do absolutnego minimum. Jest to jedna z tajemnic konstrukcyjnych firmy i rozpatrywanie jej na podstawie zewnętrznych oględzin, bez doświadczalnych pomiarów i obserwacji zachowywania się w połączeniu z różnymi materiałami przewodzącymi nie ma sensu. Już kilka razy miałem okazję usłyszeć w akcji ten interkonekt, a zdarzało się to nie tylko podczas prezentacji odsłuchowych u dystrybutora, ale również podczas testów elektroniki, jakie udało mi się ostatnio przeprowadzić. VOVOX brzmi otwarcie, czysto i ponadprzeciętnie rytmicznie. Mam wrażenie, że ostatnio nie miałem okazji usłyszeć tak bezkompromisowo brzmiącego okablowania sygnałowego. W przypadku drogich hi-endowych instalacji VOVOX nie wykazywał najmniejszych słabości czy braków, co świadczy tylko i wyłącznie o jego perfekcji. Ta łączówka sygnałowa wydaje się nie wprowadzać do brzmienia własnego charakteru, a jedynie stanowi coś w rodzaju elementu toru sygnałowego łączącego CD ze wzmacniaczem, oferującego pełny oddech między tymi dwoma urządzeniami. Ten kabel oferuje wysoką jakość brzmienia za niewielkie pieniądze, a przyszli właściciele tego interkonektu nie muszą się obawiać konieczności wymiany średniej klasy urządzeń na drogie systemy stereo, bo ten kabel nadal pozostawią bez obaw o utratę koherentności brzmienia.

Arkadiusz Ogrodnik


Kontakt: www.nautilus.net.pl

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Budowa:5
Jakość:6
Rytmika:6
Przestrzeń:5
Balans:6
Wierność:6
Barwa:5
Stopka techniczna
Cena [PLN]::2590 (1 m); 3240 (1,5 m)
Długość [m]::1 lub 1,5 (2 x RCA)
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.