AMERICAN SUMMER

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:American Summer
Tytuł oryginalny:The Pool Boys
Gatunek:komedia
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2010
Czas trwania:85 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:J.B. Rogers
Obsada:Matthew Lillard, Brett Davern, Efren Ramirez, Rachelle Lefevre, Tom Arnold, Robert Davi, Jay Thomas
Dystrybucja:Vision
Opis

Gdy główka pracuje.

Galeria

Alex Sperling, marzący o stypendium na Harvardzie, ma zamiar popracować latem dla swojego kuzyna Rogera, który prowadzi w Los Angeles intratny biznes. Tak przynajmniej sądzi Alex, ale prawda okazuje się bardzo rozczarowująca – Roger nie tylko nie prowadzi własnej firmy, ale pracuje fizycznie jako czyściciel basenów.

Sytuacja ta zmienia się, gdy kuzyni postanawiają otworzyć firmę, w której można wynająć osobę do towarzystwa. W tym celu młodzi mężczyźni wprowadzają się potajemnie do rezydencji chwilowo nieobecnych klientów Rogera, gdzie sprzymierzają siły z Laurą, także dziewczyną do towarzystwa. Interes idzie świetnie do chwili, kiedy ów klient po swym wcześniejszym powrocie i odkryciu, że w jego domu urządzono burdel, ograbia ich z całej kasy. Wspólnikom nie pozostaje nic innego, jak urządzić wielką imprezę, która da im sposobność zarobienia straconych pieniędzy. Niestety z wizytą u Alexa, w najmniej odpowiednim momencie wyprawiania przez niego zwariowanej imprezy, zjawiają się jego rodzice i ich znajomi z Harvardu. Teraz kuzyni muszą zrobić wszystko, aby wmówić państwu Sperling, że uczestniczą w przedsięwzięciu organizowanym w ramach tej uczelni.

Jak łatwo się domyślić, „American Summer” to komedia pomyłek, której bohaterowie wikłają się w różnego rodzaju zwariowane i nieprzewidywalne sytuacje. Należą do nich m.in. świadczenie usług sadystycznym biznesmenom i uzbrojonym po zęby celebrytom, erotyczne przebieranki, pojedynki w basenie i tym podobne zlecenia. Kalifornijskie klimaty stanowią dodatkowy walor tej lekkiej, zabawnej i pomysłowej farsy, w której wprawdzie sporo golizny i seksu, ale w nierażącym, a bardzo hedonistycznym wydaniu. Sporo humoru sytuacyjnego, a w dowcipnych dialogach brylują Matthew Lillard jako Roger (seria „Scooby Doo”, „Dungeon Siege: W imię króla”, „Miłosna maskarada”) i Brett Davern jako Alex („Smak ryzyka”).

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz wygląda na starszy, niż w rzeczywistości jest. Ma mocno niedzisiejsze – stłumione i matowe – barwy. Jak na fakt, iż akcja rozgrywa się w Los Angeles, jest (pod względem barw) smutno i nieapetycznie. Dochodzi do tego szara czerń, która też nie uwypukla należycie kolorów. Kiepska ostrość sprawia, że kontury to rzecz umowna. Kontrast też przydałoby się podkręcić, bo ładnie i wyraźnie wyglądają właściwie tylko sceny dzienne, te przy sztucznym oświetleniu tracą sporo szczegółów tła. Brudy analogowe, szemranie tła i falowanie krawędzi to główne mankamenty.

Dźwięk raczej skromny: w tyłach króluje muzyka i odgłosy na imprezie (śmiech, gwar, pluskanie w basenie, skandowanie tłumu podczas walki Alexa), ale nie są one z rodzaju tych eksplodujących. Dialogi zrozumiałe, frontalne. 

BONUSY

Standardowe zwiastuny, oferta DVD i sylwetki aktorów.

ren / veroika

 

Premiera DVD: 26.10.2011

Zobacz również


Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.85:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::12
Bonusy::zwiastuny, notka(i) biograficzna(e), oferta DVD
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.