88

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Tytuł polski:88
Tytuł oryginalny:88
Gatunek:thriller
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2014
Czas trwania:85 min.
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:April Mullen
Obsada:Alison Brie, Krysten Ritter, T.J.Miller, Thomas Middleditch, Adam Pally
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Kobiece "Memento"
Gdy chłopak Gwen zostaje zamordowany, dziewczyna doznaje szoku, który sprawia, że zaczyna mieć luki w pamięci. Wyrusza w pogoń za mordercami, starając się rozwikłać sprawę z kolejnych pojawiających się strzępków informacji. Wie jedno -  za wszelką cenę musi dopaść tych, którzy wyrządzili jej krzywdę.

Jeśli kogoś parę lat temu zachwyciło „Memento” Christophera Nolana i lubi manierę filmów tarantinowskich nie przewinie „88” obojętnie. To wprawdzie nie nolanowska perełka intelektualno-detektywistyczna, ale momentami jest blisko. To film trudny, którego oglądanie sprawia tak naprawdę wątpliwą przyjemność. Klimat ma duszny, psychodeliczny, śledzenie losów cierpiącej na amnezję bohaterki jest ciężką pracą, bo ani na chwile nasza uwaga nie ustawia się w tryb spocznij. Konia z rzędem temu kto nie miał trudności z połapaniem w się w narracji filmu. Gdy wydaje nam się że już już rozwiązanie jest w zasięgu ręki, okazuje się że pojawia się nowy wątek/bohater, który znów zaciemnia sytuację. Sama bohaterka, Laura, też nie jest łatwa do zidentyfikowania. Nie wiadomo czy mamy do czynienia z osobą wartą sympatii i zaangażowania uczuć, czy kimś kto na to kompletnie nie zasługuje. Czy z wulgarną prostytutką, która swym wyuzdanym zachowaniem prowokuje innych, czy z ofiarą manipulacji, która straciła bliską osobę. Tak czy inaczej pomimo pewnej męczącej kakofonii zdarzeń film jest wart obejrzenia i z racji fabuły i z racji potencjału jaki tkwi w młodej aktorce z dużą odwaga kreującej Laurę.

ASPEKTY TECHNICZNE

Mamy do czynienia z fajerwerkami mniej lub bardziej dziwnych dźwięków: strzelanin, wybuchów, walki wręcz, szamotanin, pościgów itp. Dobrze rozseparowane dźwięki dopełnia muzyka szybka, chwilami rockowa, chwilami psychodeliczna muzyka.

Obraz mocno odrealniony, korespondujący tym samym z odjechaną fabułą. Sceny reminiscencji utrzymane są w dziwnej barwie sepii: pomarańczowej, czerwonej,  żółtej, zielonej. W ogóle kolory są ciekawe, czerwień krwista, zieleń jaskrawa, brąz w kolorze złota. Sporo zbliżeń (oko, usta) sprzyja „degustacji” detali, które są świetnie widoczne.

BONUSY

Zwiastuny.

veroika

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:4
Obraz:4
Dźwięk:4
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.85:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::Dolby Digital 5.1
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.