12 GODZIN

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:12 godzin
Tytuł oryginalny:Stolen
Gatunek:akcja, thriller
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2012
Czas trwania:91 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Simon West
Obsada:Nicolas Cage, Josh Lucas, Malin Akerman, Danny Huston, Sami Gayle
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Ostatni skok.
Galeria

Koledzy z pracy okazują się czasem skrajnie nielojalni. Przekonuje się o tym Will Montgomery, który po ośmiu latach odsiadki za napad i kradzież wychodzi na wolność. Radość z jej odzyskania i mocne postanowienie zostania uczciwym człowiekiem niweczy właśnie jego dawny kumpel Vincent. Były wspólnik w złodziejskim procederze domaga się 10 milionów dolarów, które razem zrabowali. Żeby przekonać Willa do spełnienia tego żądania, porywa jego córkę. Will, który nie ma tych pieniędzy, musi jeszcze raz wejść w konflikt z prawem. Na zdobycie 10 milionów ma tylko dobę.

Przeciętny thriller z przewidywalnymi zwrotami akcji. Jeśli ktoś jest fanem Nicolasa Cage'a, może obejrzeć, ale nie zaliczy występu w tym filmie do najlepszych dokonań aktora. Rozczarowują liczne klisze z innych filmów akcji, banalne dialogi i zakończenie. Niestety, ten film dowodzi, że Nicolas Cage rozmienia się na drobne, a lata świetności odchodzą w siną dal…

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz i dźwięk dosyć przeciętne. Ostrość nie zaskakuje brzytewnością, bywają momenty jeśli nie zmiękczone, to dosyć niewyraźne. Odnosi się to zwłaszcza do ujęć wieczornych i tych w bagażniku taksówki. W oglądzie nie pomaga też kontrast, bo czerń (chwilami zielonkawa) nie stanowi odpowiedniego punktu odniesienia. A jest jej sporo, bo choć akcja rozgrywa się w Nowym Orleanie, przeważają stonowane kolory, oświetlone w dodatku słabym dziennym światłem. Feerię kolorów obejrzymy tylko w czasie parady poprzebieranych imprezowiczów, w której dominują czerwienie, żółcienie i błękity, no i wszechobecna soczysta zieleń. Falowanie krawędzi to główna usterka transferu.

Akcyjność dźwięku tylko chwilami porządna. Huk rozwalanych drzwi skarbca ma sporo poweru, pościg samochodowy, ostateczna rozgrywka, strzelanina w domu kierowcy również, natomiast odgłosy ulicy są trochę nieobecne i niedostatecznie rozseparowane. Muzyka pasująca do klimatu filmu z nutkami jak z „Różowej Pantery”.   

BONUSY

Zwiastuny.

itk / veroika

Premiera DVD: 10.01.2013

 

Zobacz również


Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.35:1. 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.