ZEMSTA FUTRZAKÓW

Nasza ocena:2Nośnik:DVD
Tytuł polski:Zemsta futrzaków
Tytuł oryginalny:Furry Vengeance
Gatunek:komedia, familijny
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2010
Czas trwania:92 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Roger Kumble
Obsada:Brendan Fraser, Brooke Shields, Matt Prokop, Ken Jeong, Dick Van Dyke, Angela Kinsey, Rob Riggle
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Szlachetne intencje utopione zostały w niewymyślnej błazenadzie.
Galeria

Budowniczy Dan Sanders (Brendan Fraser) z Chicago podejmuje się nadzorowania budowy w leśnych ostępach Oregonu luksusowego osiedla mieszkaniowego. Oczywiście nie podoba się to dotychczasowym mieszkańcom owego przyrodniczego zakątka – zwierzętom, które jednoczą siły w celu przepędzenia intruzów.

Koalicja futrzaków pod wodzą szopa pracza zaczyna znęcać się nad nieszczęsnym Danem, a repertuar tortur zależy od umiejętności danego zwierzęcia. Skunksy oblewają inżyniera cuchnącą cieczą, wrona nie daje spać stukaniem w okno, ale to nie wyczerpuje metod leśnego bractwa, które potrafi obsługiwać samochód i wykonywać wiele innych ludzkich czynności.

I na tym głównie polega cała zabawa – na mnożeniu gagów w rodzaju „dokopać” Danowi i jego rodzinie, która i tak nie jest zachwycona życiem na łonie przyrody. Szlachetne intencje, ale zaserwowano je w prymitywnej komedii, która prawdziwych obrońców natury może jedynie zdegustować.

ASPEKTY TECHNICZNE

Ostrość obrazu dosyć dobra, projekcji nie zakłócają żadne brudy (prócz tych wylewanych na głównego bohatera), kolory naturalne i dobrze nasycone. Czerń głęboka.

W ścieżce dźwiękowej dzieje się sporo, to znaczy często słychać odgłosy kolejnej tragedii przydarzającej się Danowi. Zazwyczaj są one głośne i kończą się z hukiem (hukiem głazu, hukiem spadającego toytoya, hukiem dobijającego do czegoś samochodu itp.). Wyraźnie słychać przejeżdżający z głośnika do głośnika samochód, szum wody z węża (na szczęście wąż tym razem tylko ogrodowy), klakson, śpiew ptaków, werbel dochodzące z różnych stron.

BONUSY

W dodatkach pięć zwiastunów, materiał z planu, w którym właściwie jedyne ciekawe rzeczy to spontaniczny taniec Kena Jeonga i pokazanie realizacji zdjęć z udziałem zwierząt, do tego 10 krótkich, niezbyt ciekawych wywiadów z twórcami i aktorami głównie chwalącymi film i atmosferę na planie.

ren / itk

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:2
Obraz:3
Dźwięk:4
Bonusy:2
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (dubbing), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::reportaż, wywiady, zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.