ZANIM SIĘ ROZSTANIEMY

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Tytuł polski:Zanim się rozstaniemy
Tytuł oryginalny:Before We Go
Gatunek:obyczaj
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2014
Czas trwania:91 min.
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Chris Evans
Obsada:Chris Evans, Alice Eve
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Prosty film o ważnym spotkaniu.
Kiedy ostatni pociąg z Nowego Jorku do Bostonu ucieka Brooke sprzed nosa, kobieta jest zrozpaczona. Na dodatek pada ofiarą kieszonkowców, którzy korzystając z dworcowego tłoku, kradną jej portfel. Z pomocą skazanej na długą, samotną noc w Nowym Jorku kobiecie przychodzi niespodziewanie Nick - muzyk zarabiający na życie grą na trąbce. Czas, który spędzą razem czekając na poranny pociąg, całkowicie odmieni ich życie.

Nie czarujmy się! Od porównań w  tym wypadku nie uciekniemy. A tym co nasuwa się już po przeczytaniu streszczenia jest oczywiście kultowy już film Linklatera z Julie Delpy i Ethanem Hawkiem czyli „Przed wschodem słońca”, które okazało się być 20 lat temu niezwykle trafnym obrazem młodych ludzi, stojących przed życiowymi wyborami. Film Evansa nie zawiera w sobie tak ciekawych psychologiczno-socjologicznych spostrzeżeń, które diagnozowały całe pokolenie. Niemniej jednak z jego bohaterami też łatwo się utożsamić. To ludzie nieco starsi niż urocza para z tamtego filmu, ale już z bagażem pierwszych przykrych doświadczeń na koncie. Rozmawiają pod pewnym względem tak jak skazani na siebie (na czas podróży) jak ludzie siedzący naprzeciwko siebie w pociągu. I dzieje się to co zwykle miedzy obojętnymi sobie ludźmi, którzy – przekonani o tym, że już się nie spotkają – stają się wobec siebie niezwykle szczerzy zwierzając się z problemów i dzieląc dylematami. Co więcej – ponieważ Brooke i Nick mają zadanie (zapobieżenie małżeńskiej katastrofie) więc muszą działać, a desperacja wyzwala w nich bardzo gorące emocje. To z kolei sprawia, że przestają być sobie obojętni: zaczynają obserwować przypadkowego partnera i wyrabiać sobie o nim zdanie. I nie zatrzymują tyhc opinii dla siebie. Czasem jest to trudna prawda, która boli i jest niewygodna, ale tak czy inaczej, od obcych osób łatwiej przyjąć pewne rzeczy. Zdawać się może, że Brooke i Nick spotykają się na rozdrożu życiowych dróg po to, by spotkana na swej drodze, pomogła im dojść do wniosków do jakich od dawna dojrzewali…

Film ma w sobie dużo „ludzkiego” czaru, jest prawdziwy, emocjonalny i mądry. Mimo kliszowości i lekkiego przegadania ogląda się go bardzo dobrze, akcja wciąga, a problemy bohaterów (niezłe role Chrisa Evansa i Alice Eve) sprawiają, że i my zaczynamy myśleć... o swoich. A to już bardzo cenna filmowa wartość dodana.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz jest niebyt ostry, bywa lekko zmiękczony zwłaszcza w scenach nocnych, w których sztuczne światło oświetla postaci tylko częściowo. Kontrast średni, w planach ogólnych zatracają się lekko kontury przedmiotów. Kolory niezbyt żywe z racji ciemnych barw ubrań, jakie noszą bohaterowie.

Ścieżka muzyczna rewelacyjna, z mnóstwem doskonałej, bardzo różnorodnej muzyki. Dosyć intensywne nocne odgłosy życia miasta znajdują swoje miejsca w tyłach.

BONUSY

Zwaistuny.

veroika

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:4
Obraz:3
Dźwięk:4
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.40:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.