WYKAPANY OJCIEC

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł oryginalny:Delivery Man
Gatunek:komedia
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2013
Czas trwania:101 min.
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Ken Scott
Obsada:Vince Vaughn, Cobie Smulders, Chris Pratt, Andrzej Blumenfeld
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Drugie życie Buhaja.
Galeria
Przyznać muszę szczerze, że z otrzymanej partii filmów na „Wykapanego ojca” miałam najmniejsza ochotę. I tym milej się rozczarowałam, gdy okazał się sympatyczną komedią opowiadająca o perypetiach Davida Wozniaka, typa określanego mianem wiecznego chłopca, który pewnego dnia okazuje się że jest ojcem 533 dzieci, z których 142 weszło na drogę sądową, by poznać jego tożsamość. Owa niespodzianka stąd że 20 lat wcześniej Dave dorabiał sobie jako dawca bardzo hmmmm efektywnego nasienia. Sytuacji nie upraszcza fakt iż jego dziewczyna jest w ciąży, a zupełnie nie ma świadomości że nosi dziecko „Buhaja”, bo takie miano nosił Dave jako dawca.

Jak widać twórcy pokomplikowali sprawę, choć streszczenie i tak nie dotyka wszystkich wątków. Film jest najzabawniejszy  w momentach gdy Dave usiłuje poznać swoje dzieci, z których żadne nie jest do siebie podobne, Są wśród  nich gwiazdy sportu, potencjalni samobójcy, niedoszli aktorzy, sfrustrowani szantażyści,  nieudacznicy życiowi, ale to po poi zwyczajni młodzi ludzie którym dobrze pomóc i którzy chcą poznać tożsamość ojca, bo czegoś im w życiu brakuje i czują się niepełni.

Osobnym fajnym wątkiem jest wątek prawnik, przyjaciela Dave’a, którego los obdarzył czwórką pociech i który uważa to za dopust boży, a przynajmniej chwilami gdy traci cierpliwość. To facet, który zredukował się do roli ojca, a w sprawie Dave’a, jako jego obrońca upatruje szansę udowodnienia sobie i światu, że nie jest jedynie niańką.  

Wykapany ojciec nie wymiata intelektualnie ani nie złożymy się wpół pod wpływem salw śmiechu, ale to całkiem udana, sympatyczna, pozbawiona wulgarności propozycja na letni wieczór

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz ma koloryt bardziej obyczajowy komediowy. Brak w nim fajerwerków barw, te które dominują oscylują wokół granatów, brązów, są raczej stonowane i w ciemnej tonacji. Kontury są lekko rozmyte, nie ma scen, czy kadrów które zachwycałyby ostrością. Kontrast też przeciętny, detale tła średnio widoczne. Tło chwilami szemrze, pojawiają się falowania krawędzi.  

Dźwięk podobnie jak obraz przeciętny do bólu. Tylko w  dwóch scenach (i to deszczu) ożywają tyły. Całą siła idzie w centrum i w dialogi, Skądinąd to one są najważniejsze, ale przydałoby się nieco więcej poobcować w przestrzenią dźwiękową.

BONUSY

Poza zwiastunami, są wpadki z planu z krótkimi komentarzami aktorów oraz jedna scena niewykorzystana z Emmą która po odkryciu plantacji marihuany u Dave;a chce go aresztować.

veroika

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny, ujecia zepsute, sceny usunięte
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.