WKRĘCENI

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Wkręceni
Gatunek:komedia
Kraj produkcji:Polska
Rok produkcji:2013
Czas trwania:96 min.
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Piotr Wereśniak
Obsada:Piotr Adamczyk, Paweł Domagała, Bartosz Opania, Kamilla Baar, Krzysztof Stelmaszyk, Monika Krzywkowska, Dominika Kluźniak, Kacper Kuszewski
Dystrybucja:Galapagos
Opis
Mam pewien problem z polskimi komediami. Jak dla mnie wszystkie są jednakowe, jak bliźniaki jednojajowe.
Galeria

Oczywiście to pewne uogólnienie, ale to co razi w oczy na pierwszy rzut oka to Matrix z jakim mamy do czynienia. Nie istnieje w nich realny świat, a jakiś lukrowany substytut, gdzie rano na kacu ma się taki sam wygląd jak wieczorem przed imprezą, panna która spędziła w wannie całą pijacką nockę ma nienaganny makijaż i takąż fryzurę, a hala produkcyjna przypomina bardziej elegancką halę sportową niż taśmę produkcyjną. Nie mówiąc o tym, że ubrania inaczej się mną, wiatr inaczej wieje, a zainteresowani (od pokojówki po burmistrza) bez mrugnięcia przełykają bajkę jaką się im wciska. Zwolnieni od myślenia bywają i widzowie, choć może o to w tej zabawie chodzi. Oglądają perypetie trójki przyjaciół tracących nagle pracę i kradnących jeden weekend na zabawę. Nie wiadomo właściwie dlaczego poczytanych za majętnych, zagranicznych biznesmanów... i korzystających z tej pomyłki bez opamiętania. No, może w pewnym momencie, stojąc niemal nad grobem przychodzi chwila refleksji, ale mija równie szybko jak nadeszła albowiem jakikolwiek głęboki namysł byłby poczytany za błąd Matrixa. Może o to w tym chodzi, żeby widz odczuł zazdrość i pomyślał sobie: daj mi tę noc, te jedną (pomyloną) noc!

Film szczerze mówiąc nie udaje niczego więcej niż jest. Jest przeciętnie śmieszną komedią, z kilkoma fajnymi dialogami, które są w stanie wywołać jakiś szczerszy uśmiech. No i radochę mamy z kilu aktorów (Dominika Kluźniak), bynajmniej nie pierwszoplanowych, a raczej tych stanowiących tło. Resztę czasu spędza się raczej na skromnym uśmiechu.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz jest bajecznie kolorowy i nawet trawa zdaje się być pomalowana farbami olejnymi. Pięknie nasycone kolory sukienek, wystroje wnętrz i kolory nieba… miło się patrzy. Wszystko jest doskonale oświetlone, a nawet mrok sprzyja eksponowaniu feerii barw (dyskoteka). Każdy kadr jest pod tym kątem dopracowany, ma odpowiedni kontrast i idealną ostrość.

Dźwięk dosyć przestrzenny jak na komedię. W tyłach słychać odgłosy fabryki i zgrzytu ciężkich maszyn, a kiedy bohaterowie kibicują swojej drużynie w knajpie głos z telewizora dochodzi wyraźnie zza naszych pleców. Podobnie jest z pluskiem wody gdy bohaterowie korzystają z kąpieli i w czasie dyskoteki, kiedy mocne rytmy nie pozostawiają w spokoju naszych bębenków. W ścieżce dźwiękowej kilka popowych przebojów.

BONUSY

Zwiastun, galeria zdjęć, teledysk "Wkręceni - nie ufaj mi". Trzy materiały z którymi mamy doi czynienia: Za kulisami - opowieść reżysera filmu Piotra Wereśniaka, Gwiazdy "Dwójki" wkręcają i Przepis na dobry film to właściwie materiały promocyjne, gdzie aktorzy się nawzajem komplementują, zapewniając solennie że widz będzie się bawił tak samo dobrze jak oni na planie. W tym pierwszym materiale wzbogaconym wywiadami z aktorami najwięcej o pracy na planie filmowym, ten ostatni jest za to zabawnie zmontowany, a „przepis” podaje Paweł Domagała grający Szyję.

veroika

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:4
Dźwięk:4
Bonusy:2
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.40:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1, Dolby Digital Stereo
Ścieżki dźwiękowe::polska
Napisy::ANG
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::15
Bonusy::materiały zakulisowe, galeria zdjęć, teledysk
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.