WIELKA UCIECZKA DUCHÓW

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Wielka ucieczka duchów
Tytuł oryginalny:The Great Ghost Rescue
Gatunek:komedia, fantasy
Kraj produkcji:Wielka Brytania
Rok produkcji:2011
Czas trwania:91 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Yann Samuell
Obsada:Toby Hall, Kevin McKidd, Steven Mackintosh, Emma Fielding
Dystrybucja:Monolith Video
Opis

Strachy nie tylko na Lachy.

Galeria

Ruch oburzonych, jak widać, zatacza coraz większe kręgi, bo i na tamtym świecie – tak przynajmniej można by sądzić z filmu Yanna Samuella. A protestują duchy z całego świata (z całego zaświata?), którym nie podoba się pozbawianie ich przez żywych ich naturalnych siedlisk – starych budynków, domiszczów i zamczysk, na miejscu których powstają centra handlowe itp. Młody duch Humphrey usiłuje pomóc uratować duchy przed, nomen omen, widmem bezdomności.

Pomimo niewesołego faktu, że Humphrey w tak młodym wieku został duchem (czytaj: zginął śmiercią tragiczną), i obecności straszydeł różnej maści, film nie wywołuje dreszczów strachu, ale u części widzów ma szansę wywołać ziewanie. Nastrojem bliżej mu do komedii dla młodszych nastolatków, dla których sama obecność duchów i efekty specjalne (nienadzwyczajne) mogą okazać się wystarczającą przynętą. Ale nie muszą. Żródłem humoru sytuacyjnego miało być odnajdywanie się Humphreya w rodzinie jego nowych opiekunów, której członkami są wymiennogłowa jędza, beznogi szkocki wojownik, wiedźma-topielica i płonąca czaszka, oraz próba integracji duchów z żywymi, jednak dobry pomysł nie znalazł odzwierciedlenia w realizacji. W rezultacie film się dłuży, a druga połowa filmu się ciągnie.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz czysty i ostry. Ujęcia początkowe z leciutkim odcieniem sepii. Najbardziej nasycone kolory to czerwień sukni jędzy, zieleń angielskiej trawy i żółcień pojazdu, którym wyrusza w podróż duchowa rodzina Humphreya. Sceny dziejące się na ulicach Londynu są bardziej nasycone światłem, te we wnętrzach starych budowli są ciemniejsze, pomieszczenie laboratorium tchnie niebieskawo-stalowym chłodem.

W głośnikach dzieje się dość sporo i głośno. Najgłośniejszą dookolną sceną jest niewątpliwie uwalnianie duchów przez Humphreya, za to najbardziej selektywnie w poszczególnych głośnikach słychać świst przelatujących nad głowami płonących strzał. Również wszędobylska płonąca czaszka swoim gwałtownym i szybkim przemiesczaniem się powoduje okazjonalną aktywność wszystkich głośników. Dialogi na tym tle słychać wyraźnie.

BONUSY

Zapowiedzi.

itkPremiera DVD: 8.12.2011

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:2
Obraz:3
Dźwięk:4
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.