W CZASIE BURZY. CHURCHILL NA WOJNIE

Nośnik:DVD
Tytuł polski:W czasie burzy. Churchill na wojnie
Tytuł oryginalny:Into The Storm
Gatunek:biograficzny, wojenny
Kraj produkcji:USA, Wielka Brytania
Rok produkcji:2009
Czas trwania:99 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Thaddeus O’Sullivan
Obsada:Brendan Gleeson, Len Cariou, Iain Glen, James D’Arcy, Janet McTeer
Dystrybucja:Galapagos
Opis
12 nominacji do Emmy i dwie statuetki (za muzykę i dla Brendana Gleesona, odtwórcy głównej roli), a także dwie nominacje do Złotych Globów nie kłamią – telewizyjna produkcja stacji HBO to kawał solidnej roboty.
Galeria

Film jest kontynuacją „Wzbierającej burzy” z 2002 roku (tam Churchilla zagrał Albert Finney) i skupia się na psychologicznej analizie postawy premiera Churchilla w czasie II wojny światowej. Winston Churchill z jednej strony podziwiany był za niezłomną postawę wobec nazistów i wychwalany pod niebiosa za odpór dany Niemcom, z drugiej na podejmowanych decyzjach ucierpiało jego życie osobiste, a potem – zupełnie nieoczekiwanie – społeczeństwo obróciło się przeciw niemu…

„W czasie burzy…” przedstawia 6 lat z życia premiera, jego niezwykłe oddanie narodowi w czasie wojny i brak pomysłu na odbudowę kraju po zakończeniu działań wojennych. Mimo że akcja toczy się w świecie polityków, od polityki w obrazie Thaddeusa O’Sullivana ważniejsze jest osobiste życie głównego bohatera – jego wahania, problemy i sukcesy. Świetnie wypadły na ekranie relacje Churchilla z wspierającą go w każdej sytuacji małżonką, Clementine (wyborna rola Janet McTeer).

Temat – biografia polityka – może wielu odstraszyć, ale wszyscy omijający szerokim łukiem „W czasie burzy…” popełnią błąd – film ogląda się z zainteresowaniem, główni bohaterowie to nie papierowe postacie, ale ludzie z krwi i kości, do tego bardzo dobrze oddano realia tamtych czasów. Oby takich biografii powstawało jak najwięcej!

Jan

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.