TRZY DNI

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Tytuł polski:Trzy dni
Tytuł oryginalny:Tres días
Gatunek:thriller
Kraj produkcji:Hiszpania
Rok produkcji:2008
Czas trwania:93 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:F. Javier Gutiérrez
Obsada:Víctor Clavijo, Mariana Cordero, Eduard Fernández, Juan Galván, Ana de las Cuevas, Daniel Casadellŕ
Dystrybucja:Kino Świat
Opis
Do Ziemi zbliża się meteor. Próby zniszczenia go nie powiodły się i wiadomo, że do zderzenia dojdzie za około trzy doby. Reakcją na podawane w telewizji wiadomości jest pogłębiający się chaos. Dochodzi do zamieszek, grabieży, samobójstw i zachowań podyktowanych paniką.
Galeria

Korzystając z okoliczności, z więzienia wydostaje się niejaki Soro, pragnący zemsty psychopata. Beztroski dotąd Alejandro musi chronić dzieci swego brata Thomasa, przez którego Soro trafił do więzienia. Wkrótce zaczyna się gra między bezwzględnym zbrodniarzem a zmuszonym nagle do wzięcia na siebie odpowiedzialności za życie czwórki dzieci i zmierzenia się z lękami z przeszłości Alejandrem

„Trzy dni” są debiutem reżyserskim F. Javiera Gutiérreza. Ze względu na niewielki budżet w filmie nie pojawiają się kreowane na siłę efekty specjalne, a obraz zniszczeń i chaosu jest przekazywany głównie poprzez wiadomości telewizyjne. Nie ma tu więc epatowania scenami demolki, a za to jest skupienie się na wewnętrznych przeżyciach ludzi w obliczu nieuchronnej katastrofy. Jesteśmy świadkami wewnętrznego dojrzewania głównego bohatera, który jako jeden z nielicznych próbuje zachować się racjonalnie i na którym spoczęła odpowiedzialność za rodzinę brata. Początkowy wątek totalnej zagłady ustępuje miejsca rozgrywkom psychologicznym, a atmosfera zagrożenia kosmiczną katastrofą przeradza się w strach przed niebezpieczeństwem czającym się tu i teraz, wręcz namacalnym. Napięcie utrzymuje się do końca i choć może nie jest to film wybitny, to na pewno godny polecenia tym, którzy ponad fajerwerki cenią możliwość wczucia się w przeżycia bohaterów.

ASPEKTY TECHNICZNE

Panoramiczny 1.85:1 i anamorficzny obraz ma dobrą ostrość, nie zakłócają go żadne śmieci, jedynie w kilku scenach pojawia się ziarno, ale jest ono dodane intencjonalnie. Czasem, w scenach nocnych, obraz mógłby być nieco jaśniejszy (jedna z nocnych scen jest czarno-biała). Kolorystyka celowo jest celowo nienaturalna: zażółcona w sekwencjach dziennych, zielona w nocnych i błękitna we wnętrzach.

Dźwięk w systemie Dolby Digital 5.1, dobrze rozłożony na kanały (meteor, cementownia, spadająca winda). Nieco za cicho nagrano oryginalną ścieżkę dialogową, należycie donośne natomiast są basy w ujęciach akcyjnych.

BONUSY

Garść zwiastunów.

itk

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:4
Obraz:4
Dźwięk:4
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.85, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), hiszpańska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::12
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.