TEKKEN: DARK RESURRECTION (PSP)

Nasza ocena:5Nośnik:miniDVD
Producent:Namco
Wydawca:Namco Bandai
Gatunek:zręcznościowa / bijatyka
Kategoria wiekowa:12 lat
Platforma:PlayStation Portable
Wymagania:Memory Stick Pro Duo
Dystrybucja:Sony Computer Entertainment Polska
Medal:srebrny
Opis

Jaki jest Tekken, każdy szanujący się gracz doskonale wie. Można go kochać lub nienawidzić, jednak przyznać należy otwarcie, że jest to produkt z najwyższej półki – niezmiennie od lat przyciągający nowe rzesze fanów. Ogromna ilość kombinacji ciosów, doskonałe postacie to tylko podstawowe zalety.

Posiadacze mobilnego sprzętu firmy Sony powinni przygotować się na szereg możliwych do wyboru trybów gry: Quick Battle, Story Battle, Arcade Battle, Network, Tekken Dojo, Attack, Practice, Bonus Games, Profile, Theatre i Options.

Quick Battle dzieli się na pojedynek z komputerem i Team Battle, w którym jedna drużyna walczy z drugą. Najważniejszym trybem dla gry jest Story – każda z 34 postaci może stoczyć szereg pojedynków. Na koniec gracz dostaje możliwość obejrzenia filmiku wyjaśniającego przyczyny przystąpienia do turnieju (mnie osobiście najbardziej podobała się animacja Lawa – polecam).

Opcją zasługującą na uwagę graczy preferujących żywego przeciwnika jest Network. Dzięki tej opcji i podłączeniu do internetu można nie tylko powalczyć, ale i powymieniać się różnymi gadżetami z innymi postaciami.

Tekken Dojo kieruje gracza na wyspę, na której będzie musiał zostać mistrzem tamtejszej szkoły walki.

Tryb Attack został podzielony na trzy osobne części. W pierwszej (Time Attack) sprawdzana jest szybkość, z jaką gracz pokonuje kolejnych przeciwników, druga (Survival) to system jednorundowych pojedynków, po których wybranej przez gracza postaci regeneruje się jedynie część energii. Ostatnia (Gold Rush) jest dla mnie osobiście najciekawsza – należy wytrwać w trzydziestosekundowym pojedynku, w którym przeciwnik nie traci energii. Każdy celny cios jest gratyfikowany finansowo.

Practice – dość powiedzieć, że trening czyni mistrza. Polecane początkującym.

Bonus Games można odblokować, kończąc poprzednie tryby. Na uwagę zasługują kręgle.

Pozostałe, czyli Profile, Theatre i Options, to bardziej zarządzanie niż właściwa gra. W pierwszej można dokładnie obejrzeć dotychczasowe osiągnięcia, w drugiej obejrzeć odblokowane filmiki, trzecia to standard – ustawienia gry.

Minusy? Jest jeden. Możemy zniszczyć sobie konsolę, katując ją najprzeróżniejszymi kombinacjami (10-ciosowe combo w odpowiednim timingu). Absolutny must have dla posiadaczy PSP.
Galeria

HISTORIA

Przez wielu znawców seria Tekken jest uznawana za najlepszą bijatykę, jaka kiedykolwiek zagościła w napędach konsol. Pierwsza część została wydana na automaty i konsolę PlayStation w 1994 roku. Serię cechuje wiele innowacyjnych rozwiązań, przełomem była część trzecia, wydana, jak poprzednie, na poczciwego PSX-a i automaty.

SCENARIUSZ

„Turniej Żelaznej Pięści” w swojej kolejnej odsłonie nie zaskakuje niczym innowacyjnym w kwestii scenariusza. W przypadku bijatyk jest to zdecydowanie najsłabszy aspekt – nigdy nie decyduje on jednak o klasie produktu.

ASPEKTY TECHNICZNE

Intro gry, zrealizowane w najwyższych ówcześnie standardach, przygotowuje gracza do uczestnictwa w pięknym wizualnie spektaklu. Całość, wzbogacona bardzo dobrą oprawą audio, prezentuje się znakomicie. Cała reszta, czyli system gry to dobrze znany Tekken – Dark Resurrection łączy w sobie wszystko, co można było zobaczyć w części piątej, plus bonusy w postaci dodatkowych ruchów, aren oraz wpływu na wygląd wybranego bohatera.

tom
Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 4.00 (1 głosów)
Podpis:

Opinie użytkowników (1)

  1. xanVu

    xanVu 2011-21-03 14:24 Odpowiedz

    Gierka wypasiona, moim zdaniem lepsza od poprzednich części... Według mnie najlepsza postać - Bruce Irvin

Nasze oceny
Grafika:6
Dźwięk:6
Grywalność:5
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.