TAK TO SIĘ TERAZ ROBI

Data premiery:13.01.2011Nośnik:DVD
Tytuł polski:Tak to się teraz robi
Tytuł oryginalny:The Switch
Gatunek:komedia
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2010
Czas trwania:101 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Josh Gordon, Will Speck
Obsada:Jennifer Aniston, Jason Bateman, Jeff Goldblum, Juliette Lewis, Patrick Wilson, Todd Louiso, Thomas Robinson
Dystrybucja:TiM Film Studio
Opis
Problemy z zajściem w ciążę to temat wyjątkowo trudny i ponury. Jak na ironię wykorzystują go jednak głównie twórcy komedii romantycznych, takich jak „Tak to się teraz robi”…
Galeria

Rozmnożyły się nam, nomen omen, podobne obrazy, by wspomnieć chociażby rodzimy „Projekt dziecko…” czy hollywoodzki „Plan B”. Na ich tle dzieło duetu Gordon – Speck wypada zdecydowanie lepiej: jest ciekawe zawiązanie intrygi, bohaterowie nie są tak papierowi i schematyczni, a i niektóre żarciki autentycznie bawią (film jest ekranizacją opowiadania Jeffreya Eugenidesa opublikowanego w New Yorkerze).

Kassie jest w wieku, w którym ma ostatnią szansę na urodzenie dziecka, niestety, kandydatów na ojca brak… Kobieta decyduje się więc na sztuczne zapłodnienie: wybiera dawcę nasienia (przystojnego Rolanda), a potem robi imprezę mającą uczcić ważny życiowy krok. Jednym z gości jest zakochany w niej od dawna, nieujawniający jednak swych uczuć neurotyczny Wally. Załamany mężczyzna upija się w trupa i… przypadkowo wylewa bezcenne nasienie Rolanda! Nie przyznając się do niczego, napełnia próbkę własnym. Kassie wyjeżdża, a po siedmiu latach wraca z… małym neurotykiem Sebastianem. Czy Wally w końcu zdecyduje się przyznać do podmiany i powalczyć o kobietę, którą wciąż darzy uczuciem?

Największym atutem „Tak to się teraz robi” jest aktorstwo: bardzo dobrze zaprezentował się Jason Bateman jako zdziwaczały Wally, a także podobny w zachowaniach do ekranowego ojca Thomas Robinson (Sebastian). Jennifer Aniston może wiele do zagrania nie ma, ale wypadła dość naturalnie, a ciekawe drugoplanowe rólki zagrali Jeff Goldblum i Juliette Lewis. Oby każda komedia romantyczna prezentowała choć taki poziom!

CIEKAWOSTKI - JENNIFER ANISTON - SERIALOWA SZCZĘŚCIARA

Jan

 

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.