STREETDANCE 2

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Streetdance 2
Tytuł oryginalny:Streetdance 2
Gatunek:muzyczny, melodramat
Kraj produkcji:Wielka Brytania
Rok produkcji:2012
Czas trwania:82 min
Kategoria wiekowa:b.o.
Reżyseria:Max Giwa, Dania Pasquini
Obsada:Sofia Boutella, Falk Hentschel, George Sampson, Tom Conti
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Na ulicach Europy.
Galeria

Dwaj tancerze, Ash i Eddie, chcą stworzyć wyjątkową grupę taneczną, wraz z którą pierwszy z nich chce się odegrać (tanecznie) na swoich rywalach z grupy Invincible, którzy wyśmiewają go po jego nieudanym występie. Żeby znaleźć utalentowanych ludzi, chłopacy wyruszają w podróż po całej Europie. Odwiedzają między innymi Paryż, Londyn, Rzym, Ibizę. W trakcie podróży znajdują prawdziwą perłę, niezwykle utalentowaną, a przy tym atrakcyjną Evę tańczącą latino. Połączenie jej talentu i latynoskiego temperamentu z umiejętnościami całej grupy wróży wielki sukces.

Podobnie jak pierwsza część film powstał głównie po to, by poszczególne popisy taneczne i układy choreograficzne zebrać razem i połączyć je jakąś historią. Głównym bohaterem filmu jest taniec. Towarzyszy mu podrywająca na nogi (lub przynajmniej powodująca rytmiczne przytupywanie), energetyczna muzyka.

Podziw widzów, zwłaszcza tych lubiących popląsać, wzbudzą zarówno ewolucje taneczne, jak i uroda głównej bohaterki (w roli Evy występuje Sofia Boutella, mająca na koncie udział np. w wykonywaniu układów choreograficznych podczas występów Madonny). Gdyby porównać „Streetdance” nr 1 i nr 2, to ten pierwszy był bardziej widowiskowy pod względem choreograficznym, w tym drugim gra młodych tancerzy jest bardziej naturalna.

ASPEKTY TECHNICZNE

Zamiast spodziewanej feerii kolorów mamy ich niezbyt bogatą paletę, do tego nieco przytłumioną. Są naturalne, więc to nie zarzut, tyle że filmy o tematyce tanecznej bywają zazwyczaj bardziej pstrokate i kolorystycznie nasycone. Ostrość przeciętna, brak zabrudzeń.

Ścieżkę dźwiękową wypełnia głównie płynąca ze wszystkich głośników muzyka. Głosy aktorów są nagrane dużo ciszej, tak więc przez całą projekcję w użyciu jest pilot w celu naprzemiennego podgłaśniania (dialogów) i ściszania (muzyki w trakcie tańca).

BONUSY

W dodatkach zwiastuny, materiał z planu (19.31 min) – tu zobaczymy próby i kręcenie niektórych scen w różnych miastach Europy. Nie towarzyszy temu żaden komentarz. Najdłuższym dodatkiem są wywiady (sześć, w sumie trwają ok. 37 min) z twórcami filmu i aktorami. Tu rozważania na temat sensu kręcenia sequela filmu, który odniósł wielki sukces, tancerzach grających w tej i w poprzedniej części, o łączeniu różnych gatunków tańca, a wreszcie o głównych postaciach „Streetdance”.

itk

 
Premiera DVD: 9.08.2012


Zobacz również
Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:3
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.85:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::wywiady, zwiastuny, reportaż z planu
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.