STAN HELSING

Nasza ocena:2Nośnik:DVD
Tytuł polski:Stan Helsing
Tytuł oryginalny:Stan Helsing
Gatunek:komedia
Kraj produkcji:Kanada , USA
Rok produkcji:2009
Czas trwania:88 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Bo Zenga
Obsada:Steve Howey, Diora Baird, Kenan Thompson, Desi Lydic, Leslie Nielsen, Ben Cotton
Dystrybucja:TiM Film Studio
Opis
Wszystkie potwory wyszły z nory.
Galeria

Stan Helsing pracuje w wypożyczalni filmów. Wybiera się ze znajomymi na imprezę halloweenową, ale bezduszny przełożony, grożąc zwolnieniem, każe mu po pracy dostarczyć filmy matce szefa. Przebrani w halloweenowe stroje jadą więc pod wskazany adres, mając nadzieję, że uda im się szybko załatwić sprawę. Jednak nie jest to takie proste, po drodze bowiem spotykają podejrzanych typów, m.in. narażają się właścicielowi przejechanego psa, biorą na autostop zbiega z więzienia o wiele mówiącym pseudonimie Rzeźnik, a w końcu docierają do miasta Nocne Burze, od czasu straszliwego pożaru nękanego przez potwory. Jego mieszkańcy rozpoznają w Stanie potomka zabójcy potworów Vana Helsinga, jedyną osobę, która według nich jest w stanie uratować ich miasto.

„Stan Helsing” jest parodią popularnych filmów grozy, w jednym miejscu zebrali się tu: Freddy, Jason, Pinhead, Leatherface, Chucky i Michael Myers, głównymi bohaterami jest zaś czwórka młodych ludzi, w tym obowiązkowo atrakcyjna, lecz głupia blondynka. Oczywiście o prawdziwej grozie w filmie nie ma mowy, niestety o zabawnych sytuacjach czy dialogach również. Humor jest toaletowy, czego nie są w stanie przysłonić nawet długie nogi i odłonięte brzuchy bohaterek czy wypięte pupy tancerek na rurze.

ASPEKTY TECHNICZNE

Większość akcji dzieje się w nocy, dlatego kolory mają niebieskawy odcień i raczej ciemne tonacje, nawet czerwień stroju Supermana jest raczej chłodna. W mniej licznych ujęciach dziennych kolory są naturalne. Ostrość filmu średnia, szczegóły w ciemnych ujęciach widać dość dobrze, brak zabrudzeń obrazu.

Dźwięk jest dookolny, jednak brak efektownych akcji dźwiękowych. Owszem, sporo się dzieje, ale odgłosy to po prostu warkot silnika samochodu, uderzenia, stuki, grzmoty, krzyki czy szczęk metalu, towarzyszy im muzyka podkreślająca nastrój grozy, momentami całkiem przyjemna.

BONUSY

Zwiastuny i galeria zdjęć (ok. 4 min).

itk

Premiera DVD: 1.03.2012

Zobacz również


Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:2
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::1-warstwowa
Liczba scen::16
Bonusy::zwiastuny, galeria zdjęć
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.