SINGLE OD DZIECKA

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Single od dziecka
Tytuł oryginalny:Friends With Kids
Gatunek:komedia
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2011
Czas trwania:103 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Jennifer Westfeldt
Obsada:Adam Scott, Jennifer Westfeldt, Kristen Wiig, Megan Fox, Jon Hamm, Maya Rudolph, Chris O’Dowd, Edward Burns
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Jak nie zepsuć romantyzmu i nie wyrzekać się wolności, w pełni korzystać z życia, być niezależnym, a przy tym wychowywać dziecko?
Galeria

Julie (Jennifer Westfeld) i Jason (Adam Scott) są parą trzydziestokilkulatków, których łączy przyjaźń, ale nie pociągają się nawzajem fizycznie. Nie chcą mieszkać ze sobą i rezygnować z randek, każde z nich chce mieć dziecko i nic więcej, nie chcą mieć zobowiązań, a przede wszystkim nie chcą skończyć jak inne zaprzyjaźnione pary, których związki wraz z pojawieniem się dziecka zostały wyprane z szaleństwa i romantyzmu, bo zastąpiła je proza życia. Wpadają na niecodzienny pomysł – zrobią sobie razem dziecko, będą je razem wychowywać, ale zachowają przy tym niezależność, każde z nich będzie miało swoje własne życie i sprawy. Jak się okaże, przyszłość będzie odbiegać od ich wyobrażeń i przyniesie niespodziewane odkrycia.

Niespodziewane oczywiście tylko dla prowadzących płytkie, pseudożyciowe rozmowy bohaterów, bo widzowie, jako ludzie trzeźwo patrzący na świat, coś niecoś będą w stanie przewidzieć. Jako takim przeszkadzać im też będzie w gruncie rzeczy mało realistyczny, nawet jak na banalną niby-komedyjkę, świat przedstawiony w filmie. Największym życiowym problemem przeciętnego Polaka nie jest bowiem to, jak by tu zrobić, żeby przez całe życie dobrze się bawić i nie uszczuplić swej radosnej swobody przez posiadanie dziecka. Które właściwie kim jest, a raczej czym jest dla pary głównych bohaterów – trudno powiedzieć. Elementem w układance, który chce się mieć, bo tak  Nie do końca wiarygodny jest motyw chęci jego posiadania, skoro oboje uważają, że ciąża to tusza i beznadziejne 9 miesięcy, a pojawienie się dziecka to koniec miłości do partnera. Komediowość „Singli od dziecka” jest równie wątpliwa, co sens działań bohaterów. W sumie ani to komedia, ani antykomedia romantyczna, ani obyczaj.

ASPEKTY TECHNICZNE

Koloryt filmu wydaje się nieco przecieplony, od początku do końca, niezależnie od miejsca i nastroju scen, obraz wygląda jak przefiltrowany przez lekko pomarańczową mgiełkę. Wychodzi to na dobre jedynie jesiennym ujęciom. Cera aktorów ma lekko ceglasty odcień. Ostrość miękka. Brak zabrudzeń.

W głośnikach niewiele się dzieje, dialogi i krzyki dzieci dobiegają z przodu, w tyłach jedynie cichutko zaszumi w tle rozmowy jadący pociąg lub rozlegnie się przytłumiony gwar w pubie.

BONUSY

Tylko zwiastuny.

itkPremiera DVD: 27.08.2012

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.