RESIDENT EVIL: SURVIVOR 2 - CODE VERONICA (PS2)

Nasza ocena:2Nośnik:DVD
Producent:Capcom
Wydawca:Capstone
Silnik:Quake II
Gatunek:strzelanina / survival horror
Kategoria wiekowa:18 lat
Platforma:PlayStation 2
Wymagania:brak
Sterowanie:Dual Shock 2, GunCon
Opis

Pierwsze kadry z PSX-owego Resident Evil zaskoczyły wszystkich. Gra stała się kultowa, dzięki niej spopularyzowane przez George'a A. Romero postacie zombi na nowo powstały zza grobu – tym razem ukazując swe szkaradne oblicze w branży elektronicznej rozrywki. Rezydentalne Zło doczekało się wielu kontynuacji, spin-off'ów, a nawet (średnio udanych) filmowych ekranizacji.

Resident Evil: Survivor 2 nawiązuje do udanego debiutu serii na platformach szóstej generacji, którym niewątpliwie był RE: Code Veronica. Zafascynowany gracz powinien jednak ostudzić swe emocje – drugi Survivor ze znaną z Segi Dreamcast produkcją współdzieli jedynie nazwę.

Jest to bowiem... strzelanina z widokiem z oczu głównego bohatera. Wszystko być może byłoby w porządku – zawsze to jakaś odmiana – gdyby owa strzelanina nie była bardzo, ale to bardzo miernie wykonana.

Gracz dzierżący w dłoni płytę z grą powinien wyposażyć się również w specjalny pistolet, który w teorii miał zdecydowanie ułatwić rozgrywkę. Teoria niestety nijak ma się do tego, co zobaczyć można w praktyce – kalibracja przyszłego narzędzia masowego mordu może doprowadzić do palpitacji serca. Kursor porusza się tak szybko, że trafiać będzie można głównie w ściany, lub tak wolno, że śmierć zajrzy w oczy jeszcze przed wycelowaniem w przeciwnika.

Znani z poprzedniej odsłony Claire Redfield i Steve Burnside wypadają średnio ciekawie – mierny scenariusz sprawia, że są oni graczowi obojętni. Postacie przeciwników wypadają odrobinę lepiej, jednak nadal nie jest to klimat, do którego przyzwyczaiły nas poprzednie części serii – mutanty są za mało straszne.

Gra wzbudza zainteresowanie trwające kilka początkowych minut rozgrywki – wchodzimy do pomieszczenia, strzelamy, zgarniamy bonusy i przechodzimy dalej mieszcząc się w wyznaczonym czasie. Zdecydowanie zbyt szybko się to nudzi.

Resident Evil: Survivor 2 – Code Veronica nie jest grą godną polecenia. Osobiście uważam, że programiści powinny skupić swoją uwagę na połączeniu potencjału, jaki drzemie w tematyce survival horrorów i strzelanin, i przygotować produkt umiejętnie łączący cechy obydwu gatunków. W praktyce jednak drugi Survivor zagości w czytnikach konsol, których posiadacze są największymi fanami serii. Nie polecam.

Galeria

HISTORIA

W 2000 roku zupełnie niespodziewanie ukazała się kolejna część serii Resident Evil o podtytule Survivor. Gra nie była jednak do końca tym, czego gracze mogli się spodziewać – zamiast standardowego survival horroru z widokiem zza pleców głównego bohatera ukazała się strzelanina FPP. Tytuł okazał się najgorszą częścią sagi, pomimo tego w 2002 roku światło dzienne ujrzała część druga.

SCENARIUSZ

Dzielna Claire Redfield poszukuje swojego zaginionego brata Chrisa. Podczas eksploracji tajnej bazy firmy Umbrella w Paryżu zostaje schwytana i osadzona w korporacyjnym więzieniu. Przeniesiona na wyspę Rockford bohaterka spotyka drugiego więźnia, Steve'a Burnside'a. Para wspólnie próbuje wydostać się z wyspy wypełnionej zainfekowanymi wirusem T mutantami.

Fabularnie gra nawiązuje do bardzo udanego Resident Evil: Code Veronica.

ASPEKTY TECHNICZNE

Trójwymiar i widok z pierwszej osoby. Opracowanie graficzne średnich lotów – niedopracowane postacie przeciwników poruszają się po kwadratowych, równie słabo wykonanych lokacjach. Ścieżka dźwiękowa tytułu również nie zachwyca. Zastosowane sample raczej bawią, aniżeli potęgują klimat grozy.

Zamiast standardowego sterowania joypadem zalecane jest użycie pistoletu – jednak i tutaj wady produktu dają o sobie znać – kalibracja broni nie jest łatwa, w związku z czym późniejsze kierowanie poczynaniami głównych bohaterów może wywołać lekką frustrację gracza.

tom

Animacje

Zobacz również
Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Grafika:2
Dźwięk:3
Grywalność:1
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.